Lenovo zvýšilo zisk o 53 % na rekordních 8,5 miliardy korun

DomůByznys

Lenovo zvýšilo zisk o 53 % na rekordních 8,5 miliardy korun

Společnost Lenovo, čínský producent osobních počítačů, ohlásil ve fiskálním třetím čtvrtletí navýšení čistého zisku o 53 procent na rekordních 395 milionů USD (8,5 miliardy Kč)

Avaya zvýšila tržby meziročně o 2 % na 732 milionů dolarů
O2 TV si platí 586 tisíc klientů, často je ale součástí balíčku IPTV za 1 Kč
eMan v obratu přesáhl 175 milionů korun, akcie vzrostly o třetinu
Kyberzločin v pandemii bobtná. S tím ale i růst tržeb Avast na 15 miliard

Společnost Lenovo, čínský producent osobních počítačů, ohlásil ve fiskálním třetím čtvrtletí navýšení čistého zisku o 53 procent na rekordních 395 milionů USD (8,5 miliardy Kč).

Společnost Lenovo Group oznámila v úterý své hospodářské výsledky. Rekordní byly i tržby firmy díky vysoké poptávce od lidí pracujících v době pandemie covidu-19 z domova.

Výsledky překonaly odhady analytiků, kteří podle ankety agentury Refinitiv očekávali v průměru zisk na 293,7 milionu USD. Tržby za tři měsíce do konce prosince stouply o 22 procent na 17,25 miliardy USD. Podle prohlášení firmy byl růst silný ve všech segmentech a přispěly k němu strukturální změny v životním stylu a pracovních návycích od vzniku pandemie.

Vysoká poptávka po laptopech, televizorech a dalších spotřebičích přispěla k růstu tržeb také dalších společností, včetně firem Samsung Electronics a Panasonic.

Podle výzkumné společnosti Gartner celosvětové dodávky osobních počítačů v posledních třech měsících loňského roku stouply o 10,7 procenta. Firma Lenovo posílila svoji vedoucí pozici na trhu s osobními počítači, její podíl činil 27,1 procenta. Druhá byla firma HP s podílem 19,8 procenta a třetí Dell Technologies s podílem 16,6 procenta, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0