Prezident Biden útočí na Amazon za neplacení daní v USA

DomůByznys

Prezident Biden útočí na Amazon za neplacení daní v USA

Prezident USA Joe Biden ve středu ve svém projevu označil společnost Amazon.com Inc jako tu, která na své oficiální adrese v Pittsburghu neplatí federální daně.

COVID v byznysu: Kanceláře Avastu jsou od března prázdné, tržby přesto rostou
Eurostat: průmyslové roboty má 6 % firem, v automotive dokonce 55 %
VMware měl v prvním čtvrtletí čistý zisk 425 milionů USD
Packeta, provozovatel Zásilkovny, má za čtvrt roku tržby přes miliardu

Prezident USA Joe Biden ve středu ve svém projevu označil společnost Amazon.com Inc jako tu, která na své oficiální adrese v Pittsburghu v Pensylvánii neplatí federální daně.

Biden Amazon zmínil, když hovořil o zvýšení daňové zátěže nadnárodních společností a zvýšení sazby daně z příjmu právnických osob.

Bidenův plán infrastruktury, který byl představen již dříve, zvyšuje sazbu daně z příjmu právnických osob na 28 % ze stávajících 21 % a mění daňový zákon tak, aby vyplnil mezery, které společnostem umožňují přesunout zisky do zámoří. Vyplývá to z 25stránkového informačního dokumentu vydaného Bílým domem.

Před volbami: Amazon a spol. by měli začít platit řádné daně

Už v roce 2019 tehdy ještě hlavní Demokratický kandidát na příštího US prezidenta Joe Biden v rozhovoru uvedl, že Amazon a jemu podobné společnosti by měly konečně začít platit řádné daně.

Biden uvedl, že by žádná společnost, nehledě na její velikost, neměla být v pozici, že je schopná generovat miliardy a miliardy příjmů a zisků a přitom neplatí v podstatě žádné daně. Už dříve tehdejší kandidát na prezidenta uvedl, že není možné, aby firmy generující miliardové zisky platily menší daně než řadoví Američané.

Podle Bidena je kapitalismus postaven především na obecné férovosti přístupu. Daňové režimy Amazonu a dalších velkých především technologických firem jsou cílem kritiky již delší dobu.

Podle Amazonu není taková kritika na místě, protože své závazky v tomto ohledu zcela plní a jen od roku 2016 zaplatil na daních cca 2,6 mld. USD.

Zdroj: Reuters Technology

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0