Novinka: Nástroj Space pro komunikaci a vedení projektů

DomůSoftware

Novinka: Nástroj Space pro komunikaci a vedení projektů

Společnost JetBrains spouští novou platformu Space sdružující nástroje pro komunikaci a project management s cílem efektivně spolupracovat v týmech.

Komárkova Aricoma ze stáje KKCG kupuje IT firmu Clearcode
Szymon Solnica novým PR manažerem v Hewlett Packard Enterprise
Rene Giezen novým commercial ředitelem pro Evropu v Lemonero
Didier Schapiro je novým obchodním ředitelem Inventi

Společnost JetBrains, která stojí za širokou rodinou integrovaných vývojových prostředí (IDE) pro různé programovací jazyky, včera oznámila veřejné spuštění svého řešení Space.

Jedná se o platformu „vše v jednom“ umožňující spolupráci kreativních týmů včetně vývojářů, marketingu, designu, HR, právního oddělení a dalších. Po spuštění v režimu předčasného přístupu v prosinci 2019 obdržela platforma Space více než 35 000 žádostí od různých společností. Za poslední rok uživatelé poslali přibližně 1,5 milionu zpráv a vytvořili více než 13 000 repositářů.

Platforma Space kombinuje obecné nástroje pro spolupráci: chaty, týmové a projektové řízení, plánování schůzek a správu dokumentů. Nyní navíc pokrývá celý cyklus vývoje softwaru a v budoucnu přibydou i nástroje specifické pro další role a oddělení.

Space je jediný nástroj, který poskytuje jednotné prostředí pro celou společnost, takže se uživatelé díky minimu rušivých vjemů mohou soustředit na svou práci. Nad rámec široké nabídky vestavěných funkcí lze Space rozšířit a přizpůsobit tak, aby přesně odpovídal procesům ve vaší společnosti. Toho lze dosáhnout pomocí aplikací a integrací s nástroji třetích stran postavených nad rámec Space a dalšími přizpůsobeními bez nutnosti programování přímo v produktu.

„Díky Space není nutné používat různé nástroje, protože vše je na jednom místě, což nám pomáhá snadno získat dobrý přehled o celé společnosti,“ říká Andras Kindler, spoluzakladatel společnosti Makery, která se zabývá digitálními produkty a poskytováním služeb. „Používáme checklisty, trackování issues, integrované revize kódu, blog a mnoho dalšího. Space nám poskytuje skvělý přehled o všech procesech.“

„Před nasazením Space se naši vývojáři často cítili izolovaní od zbytku týmu a nemohli se více zapojit do projektů,“ uvádí Anna Vinogradova, CMO ve společnosti AmberCore Software Ltd, která se specializuje na vývoj technologických produktů. „Hledali jsme proto nástroj, který by vše nasměroval do jednoho místa a usnadnil společnou komunikaci všech členů týmu o svých úkolech místo izolované práce s repositáři. V platformě Space jsme našli ideální nástroj usnadňující spolupráci v našem týmu.“

V průběhu několika posledních měsíců vylepšil tým, který stojí za Space, všechny části produktu, včetně chatů, schůzek, kalendářů, issue tracking, mobilních aplikací, sdílených dokumentů, automatizace CI/CD, osobních ToDo seznamů a úkolů, a přidal také integrovanou revizi kódu.

V budoucnu umožní Space synchronizaci s kalendáři Google a Outlook, a také integraci s dalšími oblíbenými nástroji. Co se týká rozšiřitelnosti, došlo už k zavedení HTTP API, webhooks, Space Client SDK, možnosti přidávat vlastní pole, automatizace a brzy budou přidané soukromé a Marketplace aplikace spolu s dalšími možnostmi rozšíření.

„V začátcích tvořili drtivou většinu zaměstnanců společnosti JetBrains vývojáři, ale nyní pracuje 40 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} týmu v odděleních jako je marketing, design, HR a další,“ říká Maxim Shafirov, generální ředitel JetBrains. „Vytvořili jsme Space, abychom byli schopni nadále spolupracovat jako jeden tým a věříme, že z toho budou mít prospěch i další společnosti.“

Space je vhodný pro týmy jakékoli velikosti. Poskytuje široké spektrum služeb v bezplatné verzi a pokročilé funkcionality v rámci předplatného, které začíná na 8 eurech za aktivního uživatele za měsíc pro širší týmovou spolupráci. Space je k dispozici v cloudu a v blízké budoucnosti bude mít i on-premise verzi.

Demo video nové platformy Space je ke zhlédnutí na tomto odkazu: https://youtu.be/7dYAZxUUHp8

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0