Pale Fire Capital koupila 24 % firmy výrobce tepelných čerpadel Acond

DomůHardware

Pale Fire Capital koupila 24 % firmy výrobce tepelných čerpadel Acond

Skupina Pale Fire Capital (PFC) oznamuje investici do jednoho z největších českých výrobců tepelných čerpadel Acond.

Arbes oznámil akvizici společnosti SC Servis SflB
PriceHubble kupuje český proptech startup Realtify za desítky milionů
Webglobe koupí savana.cz expanduje na českém webhostingovém trhu
Avast se spojí s NortonLifeLock, cena transakce atakuje 186 miliard korun

Skupina Pale Fire Capital (PFC) oznamuje investici do jednoho z největších českých výrobců tepelných čerpadel Acond. Získává v něm téměř čtvrtinový podíl (24,3 %). Do roku 2025 má ambici vyrábět desítky tisíc kvalitních tepelných čerpadel ročně a dodávat je do celé Evropy.

Rodinnou firmu Acond založili v roce 2004 bratři Hanusové, kterým v začátcích pomáhal i jejich otec. V dnešní době patří mezi největší české výrobce tepelných čerpadel. Společnosti se podařilo vyvinout tepelné čerpadlo nejvyšší kvality a účinnosti, které patří mezi nejtišší na evropském trhu, využívá ekologické chladivo a umožňuje vzdálenou správu. Investice PFC směřuje do vybudování nového výrobního závodu ke znásobení výrobní kapacity a k posílení evropské expanze.

„Investice od Pale Fire Capital je pro nás zásadní milník na naší cestě vybudovat silného evropského hráče mezi výrobci tepelných čerpadel a být nadále na špici v kvalitě a parametrech našich tepelných čerpadel. Mimo finanční pomoci se těšíme na spolupráci s lidmi, kteří opakovaně dokázali vybudovat úspěšné firmy,“ říká Jiří Hanus, zakladatel a ředitel společnosti Acond.

„Pro investici do společnosti Acond nás přesvědčil zápal, schopnosti a ambice obou zakladatelů, kteří dokázali vyvinout a vyrábět špičkový produkt ve světové konkurenci. Našim vstupem chceme zásadně podpořit růst společnosti z Česka na evropském trhu,“ uvedl Jan Barta, partner Pale Fire Capital.

Firma Acond představila své špičkové tepelné čerpadlo v roce 2020 a již pokračuje ve vývoji dalších nástupců. Prozákaznicky orientovaná společnost nabízí v České republice také montáž a servis.

Touto investicí se skupina Pale Fire Capital rozhodla nahradit svůj původní záměr vybudovat solární parky pro podpoření energetické soběstačnosti a bezpečnosti Česka a Evropy. Financováním znásobení produkce tepelných čerpadel pomůže desetitisícům domácností zbavit se závislosti na primárně ruském plynu a výrazně snížit jejich spotřebu energií.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0