Předobjednávky na Samsung Galaxy vzrostly o 70 %

DomůHardware

Předobjednávky na Samsung Galaxy vzrostly o 70 %

Telefony řady Galaxy S22 a tablety Galaxy Tab S8 zaznamenaly celosvětově během prvního týdne větší množství předobjednávek než jakékoli jiné modely značky Samsung v historii.

Kryptoměny ohrožují finanční stabilitu, tvrdí ministerstvo financí USA
Smazat do hodiny od doručení příkazu. Vnitro předložilo zákon proti šíření teroristického obsahu
Atos posiluje pozici na trhu velkých dat akvizicí české firmy DataSentics
Start-up Productboard získal další investici 1,5 miliardy Kč

Telefony řady Galaxy S22 a tablety Galaxy Tab S8 zaznamenaly celosvětově během prvního týdne větší množství předobjednávek než jakékoli jiné modely značky Samsung v historii.

U modelů Galaxy S22 šlo o víc než dvojnásobek v porovnání s řadou Galaxy S21. Nejúspěšnějším přístrojem je zatím Galaxy S22 Ultra – tento telefon se na celkovém prodeji řady podílí z víc než 60 %. Také na tablety Galaxy Tab S8 se sešlo víc než dvakrát tolik předobjednávek oproti řadě Galaxy Tab S7. Zhruba polovina z nich připadá na model Galaxy Tab S8 Ultra.

Podobný úspěch Samsung slaví i na českém a slovenském trhu, kde počet předobjednávek telefonů Galaxy S22 narostl 1,7krát ve srovnání s loňskou řadou S21. I zde vládne model Ultra, který si objednalo 56 % zákazníků. Ještě výraznější byl zájem o novou generaci tabletů. Ty zaznamenaly v rámci předobjednávek víc než dvaapůlnásobný nárůst oproti předchozí řadě Tab S7.

„Máme velkou radost, že se nové telefony a tablety ihned zařadily mezi naše nejoblíbenější zařízení všech dob,“ prohlásil Bryan Choi, výkonný viceprezident a ředitel oddělení prodeje a marketingu mobilní divize Samsung Electronics. „V Samsungu se neustále snažíme nabízet převratné inovace. Nové přístroje tak nepředstavují jen víc funkcí a lepší parametry pro příznivce řady Galaxy, ale umožňují též přístup k rozsáhlému ekosystému našich i partnerských zařízení a služeb, díky nimž si uživatelé můžou v propojeném světě užít skutečně jedinečné zážitky. Těšíme se, že naše přístroje usnadní uživatelům život i komunikaci se svými blízkými.“

„Velice nás potěšilo, jaké nadšení a zájem v Česku a na Slovensku nová řada Galaxy S22 vzbudila,“ říká Tomáš Balík, šéf mobilní divize Samsung Electronics pro ČR a SR. „Poptávka po modelech Galaxy S22 je rekordní a počet předobjednávek překonal naše očekávání. Děláme vše pro to, abychom tyto přístroje dodali zákazníkům co nejdříve, přesto může v některých případech docházet ke zpoždění, které závisí na modelu a barevné variantě. Chtěl bych zároveň ujistit, že všichni, kdo se zaregistrovali a zařízení si předobjednali, o slibovaný bonus nepřijdou.“

Dražší modely jsou populárnější

Předprodejní čísla ukazují, že čeští a slovenští zákazníci značky Samsung si rádi připlatí za vyšší kvalitu a lepší možnosti svých zařízení. V prodejních číslech proto vede nejvybavenější model Ultra. Víc než tři čtvrtiny zájemců si potom vybraly modely s větší interní pamětí (256 a 512 GB). Nejpopulárnější barvou byla černá a za ní se umístila zelená a bílá. U tabletů víc než polovina zájemců zvolila variantu Ultra.

Telefony Galaxy S22 and S22+ nabízejí mimo jiné převratné možnosti při nočním fotografování a natáčení. Díky výraznému pokroku v oblasti umělé inteligence se zájemci můžou těšit na nejlepší snímky a videozáznamy, jaké modely Galaxy kdy nabídly. Galaxy S22 Ultra pak v historii chytrých telefonů otevírá zcela novou kapitolu – nabízí jak kreativní schopnosti řady S, tak i špičkový výkon a pracovní funkce dosud známé pouze z modelů Galaxy Note.

V řadě tabletů Galaxy Tab S8 jsou k dispozici tři modely – Tab S8, S8+ a poprvé i Tab S8 Ultra. Tato nová vlajková loď rovněž představuje průlom v dosavadní nabídce Samsungu – nabízí mimo jiné bohaté možnosti multitaskingu, obří displej či pohodlné ovládání pomocí dotykového pera S Pen. Samozřejmostí je přístup k otevřenému ekosystému, který práci i zábavu posouvá na vyšší úroveň než kdykoli v historii.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0