Radek Melichar řídí business development Zaloto

DomůLidé

Radek Melichar řídí business development Zaloto

Tým finančního tržiště Zaloto posiluje Radek Melichar (37), který přináší bohaté zkušenosti z manažerských pozic ve společnostech Fincentrum a 4fin.

Phishing roste: Útočníci opět vyhrožují choulostivými nahrávkami, jde o podvod
Safetica chystá SaaS. Přichází Jiří Matouch z obchodu Avastu
Veronika Brázdilová VP pro firmy Vodafone. Péči a prodej vede Hoerová
Huawei uvedl nový smart phone Mate 50 Pro

Tým finančního tržiště Zaloto posiluje Radek Melichar (37), který přináší bohaté zkušenosti z manažerských pozic ve společnostech Fincentrum a 4fin.

V Zalotu bude mít na starost business development, sales management a kooperaci s B2B partnery Zalota. Firmě zakladatelů Marka Kříže a Martina Šetka pomůže mimo jiné i s rozvojem obchodu na Slovensku.

Finanční marketplace Zaloto je tuzemskou jedničkou v oblasti online hypotečních poptávek. Od roku 2019 už obsloužil přes 90 000 klientů, kterým vybírá ověřené finanční poradce na základě minulých referencí, zkušeností a dalších parametrů. Poradců a bank už má nyní v systému téměř 1000 a celá firma rychle roste, i proto nyní přistupuje k větší profesionalizaci B2B obchodu a posiluje svůj tým.

„Z malého projektu jsme se velmi rychle dostali do pozice, kdy v objemu hypotečních poptávek předčíme i některé banky. Radek Melichar má zkušenosti jak s prací pro koncové klienty a akvizicí obchodních partnerů, tak i s vedením firmy s více než 75 makléři. Přesně takovou kombinaci zkušeností nyní potřebujeme, abychom mohli dále efektivně růst,“ říká Marek Kříž, spoluzakladatel Zalota.

Radek Melichar se v sektoru obchodu a financí pohybuje 15 let, přičemž se zaměřuje především na oblast finančního poradenství. Během své kariéry mimo jiné postavil úspěšné oblastní ředitelství ve společnosti Fincentrum, kde strávil celkem 7 let. Dále se také podílel na budování velké finančně poradenské firmy 4fin, kde později kompletně postavil a následně rok a půl vedl realitní divizi.

Nyní se rozhodl udělat zásadní změnu a stát se součástí mladého a ambiciózního projektu. „V minulosti jsem se Zalotem jednal z pozice B2B partnera a s jejich prací i produktem jsem byl více než spokojený. Za dobu své existence udělali velký kus práce a vidím v Zalotu velký potenciál. Navíc mi vyhovuje agilní a dynamické prostředí,“ říká k nové výzvě sám Melichar.

Na pozici Key Account Manager bude pracovat především na zkvalitnění celého obchodního cyklu od vzniku poptávky po finančním produktu po její doručení vybranému finančnímu poradci. Kromě Česka bude mít za úkol také rozvoj byznysu na Slovensku, na obou trzích přitom plánuje násobně zvýšit počty finančních poradců, kteří služby Zalota využívají.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0