Rychlý internet přes 5G začali v Česku nabízet první virtuální operátoři

DomůTELCO

Rychlý internet přes 5G začali v Česku nabízet první virtuální operátoři

Rychlý internet přes 5G začali v Česku nabízet první virtuální operátoři.

Kyberútoky 2021: Nové vektory útoků na síťová zařízení a zranitelnost 5G sítí
O2 nově u tarifů pro mladé aktivuje 5G
Soud zamítl návrh T-Mobilu na zastavení aukce 5G
Každý druhý smartphone bude do konce roku 2022 podporovat 5G sítě

Rychlý internet prostřednictvím sítě 5G začali v Česku nabízet první virtuální mobilní operátoři. Minulý týden s nabídkou přišel SAZKAmobil, dnes ho následovala firma LAMA mobile.

Využívají infrastrukturu mobilních operátorů, kteří začali komerční 5G sítě spouštět na konci roku 2020. Vyplývá to z informací firem.

Hlavní výhodou 5G sítě je internet s až gigabitovou, tedy zhruba desetinásobnou, rychlostí a rychlou odezvou. K využití této služby zákazníkům stačí pouze vlastnit zařízení, které 5G podporuje a mít aktivní jakýkoliv datový balíček, nebo tarif.

„Ceny našich datových balíčků se nemění a všechny automaticky umožňují využít 5G,“ uvedl ředitel SAZKAmobilu Jan Schmiedhammer. Pode něj operátor rychlost 5G sítě nijak neomezuje a její parametry tak vždy závisí jen na aktuálním vytížení v daném místě.

LAMA mobile nabízí čtyři různé datové tarify s měsíčními objemy dat od jednoho do deseti GB. Operátor využívá přenosovou kapacitu Vodafonu, který má 5G sítí pokryto 70 procent České republiky.

„Rychlý mobilní internet není potřeba jakkoliv aktivovat, od září jej automaticky získávají všichni zákazníci LAMA mobile. Ceny u našich tarifů zůstávají stejné jako dosud,“ řekl Jan Schöppel ze skupiny LAMA Energy Group.

V Česku bylo na konci minulého roku téměř 15 milionů aktivních SIM karet. Vedle tří síťových dominantních hráčů, tedy O2, T-Mobilu a Vodafonu, působí na trhu 125 virtuálních operátorů, kteří si od nich infrastrukturu pronajímají. Jejich podíl je okolo 3,6 procenta.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0