Součástí MS Office 2021 může být firemní komunikátor Teams

DomůSoftware

Součástí MS Office 2021 může být firemní komunikátor Teams

V nové verzi uživatelského balíku kancelářského software Office 2021 pravděpodobně bude také firemní platforma Teams.

INFO: YSoft SAFEQ nyní podporuje Microsoft Universal Print
Tržní hodnota Microsoftu poprvé překročila tři biliony dolarů
Microsoft má napadené podnikové systémy ruskými hackery
Bezsouborový malware přežívá v operační paměti a těží bitcoiny

V nové verzi uživatelského balíku kancelářského software Office 2021 pravděpodobně bude také firemní platforma Teams.

Microsoft představil plány na vydání uživatelské verze Office 2021 a samostatné verze balíku Microsoft 365, které budou mít některé, nikoliv však všechny funkce průběžně aktualizované cloudové služby předplácené pravidelným paušálem.

Z hlediska cenové politiky by sada nových Office 2021 neměla zdražit, jejich součástí navíc může být i  komunikační platforma Teams, která během pandemické krize a nárůstu práce z domova zaznamenala velký boom. Mělo by tedy jít o první samostatnou verzi Office, jejíž součástí bude také firemní platforma Teams. Vyjít by Office 2021 měly „v průběhu roku“, jak uvedla firma.

Microsoft údajně nehodlá měnit cenu produktu, nejlevnější verze Office 2021 tak bude k mání za 150 dolarů (cca 3200 korun), stejně jako varianty Microsoft Office Home a Student 2019 (ty neobsahují Outlook, jen Word, Excel a PowerPoint). Nabídka bude k dispozici jak pro počítače s Windows, tak pro Macy.

Od chvíle, co Microsoft začal vydávat samostatné verze Office, chcete-li ty s trvalou licencí, jejich obsah byl vždy oproti těm předpláceným poněkud omezený, stejně jako podpora.

Určené jsou pro zákazníky, v jejichž očích průběžné aktualizace nepředstavují dostatečnou přidanou hodnotu, kvůli které by měli platit pravidelný paušál. Podporovány budou Office 2021 po dobu pěti let.

Specifikace funkcí a tedy i to, jaké bude balík Office 2021 postrádat, Microsoft neuvedl. Jistá vodítka však může poskytnout verze pro firemní klientelu. Ta bude obsahovat vylepšení v oblasti přístupnosti (uživateli s postižením), funkce jako Dynamic Array nebo XLOOKUP v Excelu, tmavý mód a „obecná vylepšení výkonnosti“.

Součástí už nebude aplikace Skype for Business, kterou bude třeba v případě zájmu stáhnout samostatně, Microsoft však k sadě Office vůbec poprvé dodá platformu Teams.

A jestliže nabídka pro běžné uživatele zůstane cenově nezměněná, firemní klientela si připlatí, a to až 10 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0