Storyous získali investici od společnosti SaltPay

DomůByznys

Storyous získali investici od společnosti SaltPay

Česká společnost Storyous, která vyvíjí pokladní a manažerské systémy pro restaurace, získala novou strategickou investici od přední evropské fintechové společnosti SaltPay. Cenu transakce firmy neuvedly.

Jan Pleskot finančním ředitelem 2N Telekomunikace
Těžba bitcoinů spotřebuje ročně 2x více elektřiny než ČR
Elon Musk oznámil další změnu u placené funkce Twitter Blue
Ústavní soud zrušil předběžné opatření vydané na Kiwi.com

Česká společnost Storyous, která vyvíjí pokladní a manažerské systémy pro restaurace, získala novou strategickou investici od přední evropské fintechové společnosti SaltPay. Cenu transakce firmy neuvedly. Partnerství by mělo Storyous umožnit růst a rozvoj na dalších evropských trzích. ČTK to sdělili výkonný ředitel Storyous Igor Třeslín a Dušan Záborský z investiční skupiny Rockaway Capital, do jejíhož portfolia Storyous patří.

Zábrodský i Třeslín považují transakci za mimořádnou příležitost. „Náš pokladní systém jsme začali vyvíjet před pěti lety, za tu dobu jej vyzkoušeli tisícovky podniků a teď jsme připraveni růst. Synergie, kterou představuje spojení našeho manažerského systému a platebního ekosystému SaltPay, přinese obrovskou přidanou hodnotu pro naše zákazníky a to je hlavním cílem našich aktivit,“ uvedl Třeslín.

Systém Storyous restauratérům nabízí přehled o skladových zásobách, prodejích a příjmech, zároveň přináší napojení na platební a rezervační systémy. Firma letos zavedla také službu k on-line objednání jídla OneMenu.cz. Na podzim ho rozšířila o rozvoz, který zajišťuje česká přepravní společnost Liftago. Cenu za dovážku si určují samy restaurace.

Společnost Storyous vznikla jako start-up v roce 2012. Loni podle Třeslína dosáhla tržeb zhruba 52,4 milionu korun.

Investiční skupinu Rockaway Capital založil Jakub Havrlant. Fond vstupuje do regionálních společností, které mají silnou pozici a už prověřený model, jako je například Invia, Heureka nebo Mall Group. Pod hlavičkou Rockaway Ventures pak podporuje technologické startupy s globálními ambicemi.

Zdroj: ČTK

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0