Microsoft v Česku od ledna povede Violeta Luca

DomůLidé

Microsoft v Česku od ledna povede Violeta Luca

Novou generální ředitelkou Microsoftu pro Česko a Slovensko se stane od 1. ledna Violeta Luca. Manažerka přichází z rumunské pobočky Microsoftu, kde p

Etnetera Group založila společnost Etnetera Flow pro mobilní vývoj
AlzaBoxy se otevírají e-shopům díky spolupráci s Balikobot.cz
macOS: Reklamní malware zneužívá optimalizace vyhledávačů
Martin Maštalír generálním ředitelem Dell Slovensko

Novou generální ředitelkou Microsoftu pro Česko a Slovensko se stane od 1. ledna Violeta Luca. Manažerka přichází z rumunské pobočky Microsoftu, kde působila jako generální ředitelka poslední dva roky. Ve vedoucí funkci nahradí Rudolfa Urbánka, který tuzemský Microsoft vedl 3 roky.

Violeta Luca byla v Rumunsku podle časopisu Forbes zařazena mezi TOP 100 generálních ředitelů a 50 nejvýznamnějších žen v byznysu.

Získala ocenění za rozvoj podnikání, inovativní obchodní model, projekt nejlepší digitální transformace a nejlepší kampaň zodpovědného podnikání. Za jejího vedení se Microsoft Rumunsko stal zaměstnavatelem číslo jedna.

Před příchodem do Microsoftu zastávala Luca několik vedoucích pozic v oblasti řízení, prodeje a marketingu v mezinárodních společnostech, jako jsou Metro C & CWhirpool Romania nebo AIG. Vystudovala Akademii ekonomických studií.

Česká republika a Slovensko se řadí mezi nejsilnější země v Evropě, pokud jde o technologické talenty a jejich snahu realizovat potenciál digitalizace. Je to vynikající příležitost, společně s lokálními týmy a partnery Microsoftu, pokračovat v budování digitální budoucnosti organizací, firem a společnosti jako celku,“ uvedla ke jmenování Violeta Luca.

Rudolf Urbánek se po letech strávených na řídících pozicích v mezinárodních firmách rozhodl pomoci silné technologické firmě uspět na trhu, a trvale tak působit na svém domácím trhu.

Zdroj: TZ Microsoft

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0