T-Mobile zrychluje upload na optice na minimálně 250 Mbit/s

DomůTELCO

T-Mobile zrychluje upload na optice na minimálně 250 Mbit/s

Mobilní operátor T-Mobile oznámil nové tarify a zrychluje upload na optice na minimálně 250 Mbit/s.

T-Mobile loni v Česku přišel o zákazníky a utržil přes 28 miliard korun
T-Mobile hlásí enormní zvýšení přenosu dat a růst tržeb o 2,9 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} na 21,4 miliardy Kč
T-Mobile TV mění název na Magenta TV
T-Mobile v Česku pro firmy spouští komunikaci přes zprávy RCS

Operátor T-Mobile uvedl novou tarifní řadu Můj optický internet, s kterou mohou mít od 20. května zákazníci společnosti T-Mobile rychlejší optické připojení.

Základní a střední optický tarif navíc zásadně usnadňuje odesílání dat tím, že nastavuje stejnou rychlost pro stahování i odesílání dat.

V případě základního tarifu dochází k pětinásobnému zrychlení pro download a rychlost odsílání dat je teď, díky symetrické rychlosti, až padesátkrát vyšší. Střední tarif nabízí pro stahování a odesílání rychlosti 500 Mb/s a s nejvyšším tarifem zákazníci již stahují data gigabitovou rychlostí, přičemž odesílání se nyní zrychluje pětinásobně oproti původní rychlosti.

Noví uživatelé optického připojení navíc získají kterýkoliv z optických tarifů na prvních 12 měsíců pouze za 299 Kč. Službu optického internetu lze začlenit pod balíček služeb Magenta 1 a tím navýšit slevy na ostatních službách nebo využít výhod Magenta 1 Business. Výhody optického internetu – stabilní a rychlé připojení – jsou k dispozici nejen domácnostem, ale i živnostníkům a podnikatelům pro práci z domova i v provozovnách.

Optická síť přináší nejmodernější prvky připojení k internetu současnosti a v porovnání s běžným metalickým kabelem či Wi-Fi je mnohem stabilnější a několikanásobně rychlejší. Optika si dokáže poradit s více službami najednou. „Zatímco v minulosti byl internet v domácnostech používán hlavně pro stahování dat, v době videokonferencí, distančního vzdělávání a práce z domova zásadním způsobem narostla potřeba rychlého připojení ve směru od uživatele do internetu. T-Mobile proto nyní zásadním způsobem vychází vstříc aktuálním i budoucím potřebám svých zákazníků.“ říká Michal Podlucký, ředitel rezidentního prodeje T-Mobile Czech Republic.

K novým optickým tarifům mohou zákazníci využít nový prémiový modem Sagemcom 5670, s nadstandardními funkcemi a vybavením. Modem nabízí lepší pokrytí Wi-Fi a dokáže poskytnout více uživatelům a zařízením vyšší rychlosti najednou. Přístup k optické síti pak lze snadno spravovat a řídit prostřednictvím aplikace Můj T-Mobile. Zákazníci tak získají v kombinaci s novou optickou nabídkou službu nejrychlejšího internetového připojení na nejvyšší úrovni.

T-Mobile si dál upevňuje roli tuzemské jedničky ve výstavbě optických sítí. V prvním čtvrtletí 2021 společnost pokryla optikou dalších 10 535 domácností, přičemž nejvíce nových přípojek přibylo v Praze a v Ústí nad Labem. Celkem již vybudoval nebo aktualizoval na nejnovější technologii FTTH optické sítě pro téměř 150 tisíc domácností a dalších 60 tisíc domácností pokrývá sítěmi, které odkoupil.

Česká republika patří mezi země s nejkomplexnějším pokrytím mobilními sítěmi, jejichž kvalita se řadí k těm nejlepším na celém světě. Naopak rozšíření optických sítí, které jsou nezbytné pro digitalizaci Česka a skutečnou gigabitovou společnost, je zatím nedostatečné. „Chceme našim zákazníkům přinášet nejlepší služby a doručovat výbornou zákaznickou zkušenost. Aby byla Česká republika skutečně propojenou zemí, potřebuje mnohem lepší optickou infrastrukturu. Ta je kritická pro zajištění konkurenceschopnosti země v digitální éře a nezbytná pro vznik skutečně gigabitové společnosti,“ říká José Perdomo Lorenzo, generální ředitel T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom.

Aktuální nabídka optického internetu je k dispozici na stránce www.t-mobile.cz/optika a přehledně ji znázorňuje následující tabulka:

Nabídka tarifů Můj optický internet pro nové zákazníky

Tarif Můj optický internet Rychlost Standardní cena měsíčního poplatku Cena měsíčního poplatku na první rok
S 250 / 250 Mb/s 399 Kč 299 Kč
M 500 / 500 Mb/s 499 Kč 299 Kč
L 1000 / 500 Mb/s 599 Kč 299 Kč

Od 13. měsíce lze na měsíční paušál čerpat slevu až 25 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} v rámci Magenta 1. Uvedené ceny jsou s DPH.

Zdroj: T-Mobile

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0