TTC v pražských Malešicích postaví technologické centrum

DomůByznys

TTC v pražských Malešicích postaví technologické centrum

V pražských Malešicích vznikne technologické centrum s byty. TTC ho postaví za stovky milionů.

James Tang nastupuje na pozici ředitele Huawei v ČR
Průzkum: 90 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} startupů chce umělou inteligenci nabídnout v produktu
Falešné e-maily se škodlivým kód cílí na evropské státy, i na Česko
Phishing roste: Útočníci opět vyhrožují choulostivými nahrávkami, jde o podvod

Česká investiční skupina TTC Holding v Praze v Malešicích vybuduje nové technologické centrum, do kterého chce investovat řádově vyšší stovky milionů korun.

Na kraj hlavního města chce dostat zajímavé technologické a IT firmy a startupy. TTC naváže na dvě datová centra, která v oblasti provozuje skrze podnik TTC Teleport.

Právě datacentra se stanou jednou ze služeb, které TTC bude nabízet. Společnosti a startupy dále dostanou k dispozici datovou konektivitu, podpůrné služby například v logistice nebo chodu kanceláří, stravování, fitness centrum či podporu elektromobility.

Do dvou let postaví skupina TTC v pražských Malešicích velké technologické centrum pro startupy a inovátory. Technologický park poskytne nejen zázemí a laboratoře, ale i ubytování a další služby pro startupisty a vývojáře. “TTC je do něj připravena investovat vyšší stovky milionů korun,” řekl v rozhovoru pro StartupJobs Newsroom Luboš Müller, člen představenstva a ředitel pro rozvoj podnikání v moderních technologiích v TTC. Firma už loni udělala první krok a založila vlastní inkubátor pro startupy 4eggs, sídlit bude také v Malešicích. 

„Nyní dokončujeme projektovou přípravu centra, které se bude nacházet v budovách našeho areálu v Malešicích. Do roka a půl by se měla uskutečnit celková rekonstrukce areálu, pak bude následovat samotná technologická příprava centra, a pokud nenastanou nějaké komplikace, tak by v létě 2024 mělo být všechno připravené pro zahájení provozu,“ říká Müller.

Skupina TTC, jejíž loňský obrat činil 1,23 miliardy korun a čistý zisk zhruba 100 milionů Kč, vlastní v Malešicích kromě areálu plánovaného technologického centra (vizualizace na titulní fotce pozn.red.) i další pozemky. 

Přestože Malešice nejsou přímo v centru metropole, je přesvědčen, že jsou atraktivní investorskou lokalitou. Bývalá malešická průmyslová zóna má podle Müllera zcela unikátní podmínky stát se novým technologickým centrem Prahy. Relativně nízká zastavěnost spolu s dobrou dopravní dostupností (je zde metro, vlak i napojení na silniční městský okruh pozn.red.) a již existující infrastrukturou jsou obrovskou příležitostí pro vznik nových technologických center, které se mohou vzájemně doplňovat a vytvořit tak z Malešic podle Müllera „naprosto unikátní technologickou lokalitu, která nyní v Praze chybí“. 

 

Více se dočtete v podrobném rozhovoru, který naleznete na tomto odkazu.

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0