Solitea prodala rakouský JET ERP americkému globálnímu hráči Aptean

DomůByznys

Solitea prodala rakouský JET ERP americkému globálnímu hráči Aptean

Solitea prodala rakouský JET ERP americkému globálnímu hráči Aptean.

Solitea akvizicí získala ostravskou skupinu D3Soft
Solitea kupuje výrobce robustního softwaru Techniserv IT
Seyfor akvizicí získal slovenskou společnost Commander Services
Solitea dokončila akvizici české společnosti Prytanis

Brněnský IT holding Solitea prodal jednu z řady svých společností. Rakouský JET ERP získává americký podnik Aptean, který ovládají dva významné investiční fondy Vista Equity Partners a TA Associates.

Firmy neuvádí, na kolik transakce vyšla. Solitea rakouskou společnost koupila v roce 2014. “JET ERP je na DACH trhu známá a renomovaná firma a jeden z lídrů ve své oblasti. V době akvizice šlo o velmi dobrou a strategickou koupi. Aptean to dnes vidí stejně a nabídl obchod, který nešlo odmítnout. Naše investice se několikanásobně zhodnotila,” uvádí šéf Solitea Martin Cígler.

O významu transakce svědčí i to, že za kupující společností Aptean, která má centrálu v USA a operuje na několika kontinentech, stojí dva největší private equity fondy TA Associates a Vista Equity Partners.

„Umíme dobře nakupovat a taky výhodně prodávat,” shrnuje Cígler s tím, že získané prostředky Solitea vynaloží na posílení pozice na stávajících trzích a další expanzi. Jen za poslední rok realizovala Solitea čtyři velké akvizice IT firem a v roce 2022 má v plánu ve svých akvizičních aktivitách pokračovat. V současnosti holding působí v téměř deseti zemích. Obrat loni dosáhl až na 2,5 miliardy korun.

„Tento úspěšný prodej dobře vystihuje dlouhodobou investiční strategii Sandberg Capital. Úspěch spočívá v co nejefektivnějším rozložení portfolií, která pak fungují ve vzájemné synergii. A pak samozřejmě také schopnost pružně využít dobrou obchodní příležitost, jakmile se objeví. V průběhu našeho působení v JET ERP jsme díky skvělým zaměstnancům dokázali vybudovat stabilního poskytovatele podnikových informačních systémů s velmi dobrou reputací na rakouském a švýcasrkém trhu. Jsme velmi rádi, že na naši práci naváže gobální hráč Aptean, za kterým stojí ty nejrenomovanější globální private equity fondy,” říká k investici Michal Rybovič, partner Sandberg Capital, který je většinovým vlastníkem holdingu Solitea.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1