V online hrách se šíří malware Crackonosh

DomůKyberbezpečnost

V online hrách se šíří malware Crackonosh

Analytici z Avast Threat Labs vydali výzkum popisující malware, který se šíří v "cracknutých" verzích oblíbených online her.

Množí se podvodné zákaznické linky a falešná technická podpora
Avast: V Česku v pandemii vzrostl počet sledovacích spyware a stalkware aplikací o 80 procent
V Česku se e-mailem šíří nástroj na krádež kryptoměn BluStealer
INFO: v Google Play 47 adware aplikací

Analytici z Avast Threat Labs vydali výzkum popisující malware, který se šíří v „cracknutých“ verzích oblíbených online her. Používáme pro něj termín z češtiny „Crackonosh“, protože autoři malwaru mohou být z Česka. 

Crackonosh je škodlivý software určený k těžbě kryptoměn, který je v oběhu minimálně od června 2018. Tvůrci infikovali více než 222 000 systémů po celém světa a získali více než 2 mil. USD v kryptoměně Monero.

Nejvíce Crackonosh postihl uživatele ve Spojených státech, Brazílii, Indii, na Filipínách a v Polsku. Česko je 10. nejvíce postiženou zemí – zasáhl zde přes 5 tisíc uživatelů. Infekce jsme zaznamenali i na Slovensku.

Malware jsme našli v cracknutých verzích her NBA 2K19, Grand Theft Auto V, Far Cry 5, The Sims 4 Seasons, Euro Truck Simulator 2, The Sims 4, Jurassic World Evolution, Fallout 4 GOTY, Call of Cthulhu, Pro Evolution Soccer 2018 a We Happy Few.

Detailní analýzu si můžete prostudovat na našem technickém blogu Decoded: https://decoded.avast.io/danielbenes/crackonosh-a-new-malware-distributed-in-cracked-software/

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0