Slovenský start-up Stacktape získal 12 milionů korun od Tensor Ventures

DomůByznys

Slovenský start-up Stacktape získal 12 milionů korun od Tensor Ventures

Český deep tech fond Tensor Ventures Romana Smoly, Martina Drdúla a Petra Ulvra investuje 12 milionů korun do slovenského startupu Stacktape.

Pointee zabývající se robotikou dostalo investici 1,3 milionu eur od Tensor Ventures
Vývojáři Backbase získali 120 milionů euro od Motive Partners na financování růstu
IT firma investovala 300 tisíc eur. Nová služba má pomoci firmám plnit požadavky směrnice GDPR
Start-up Sharry, vyvíjející software pro chytré budovy, získal další investici

Český deep tech fond Tensor Ventures Romana Smoly, Martina Drdúla a Petra Ulvra investuje 12 milionů korun do slovenského startupu Stacktape.

Ten vyvinul řešení pro firmy, které používají nejrozšířenější cloudové služby od největšího světového poskytovatele, firmy Amazon, ale chybí jim lidé, kteří by celou infrastrukturu spravovali (tzv. DevOps inženýři). Pro Stacktape jde o první velkou investici, kterou použije především na to, aby tento software mohl představit malým a středním firmám v Evropě a USA.

Výpadky systémů, ztracená data a velká zpoždění při nasazování nových aplikací. To vše často čeká firmy, které využívají nejrozšířenější cloudové služby od největšího světového poskytovatele, firmy Amazon, ale které nemají dostatek DevOps inženýrů, kteří by o celou infrastrukturu pečovali. Navíc, tito specialisté na trhu práce nejsou a pokud ano, není lehké je zaplatit.

Místo měsíců hodiny

Kdyby ale existoval software, který by dokázal zautomatizovat většinu práce takových developerů, byla by to pro mnoho firem po celém světě obrovská úleva. O tom si před třemi lety povídali tři zakladatelé slovenské firmy Stacktape, Matúš Čongrády, Šimon Obetko a Milan Peschl. “S Šimonem a Milanem jsme prošli technologickými firmami, takže z první ruky víme, jak se IT infrastruktura v technologických firmách dělá na koleně, což s sebou samozřejmě nese obrovskou nestabilitu takových řešení,” říká Matúš Čongrády.

Dnes mají v Stacktape hotový software, který dokáže zautomatizovat 95 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} činností, které by jinak dělal tzv. DevOps. “Díky tomu firma dokáže nasadit produkční řešení v řádu hodin až dní místo obvyklých měsíců až roku,” popisuje Matúš Čongrády. “Řešení máme odzkoušené, během dvou let jsme se viděli se stovkami developerů, kteří nám k tomu dávali zpětnou vazbu. Teď už software uvádíme do ostrého provozu, třeba teď řešení nasazujeme u zákazníka v Anglii,” uzavírá Matúš Čongrády.

“DevOps inženýrů je na celém světě velmi málo a situace bude pravděpodobně stále horší,” říká Martin Drdúl, partner v Tensor Ventures a pokračuje: “Je to velmi drahá bolístka, která se týká všech firem na světě, používajících cloudové služby od Amazonu, to je pro nás důležité. Kluci ve Stacktape mají řešení, které skvěle funguje, je velmi dobře odzkoušené, takže jim moc rádi pomůžeme do světa.”

Podle Matúše Čongrádyho padla volba na investory z Tensor Ventures z mnoha důvodů: “To, co děláme, je deep tech technologie. Takže málokterý fond chápe, co vlastně děláme a jak to může firmám ulevit. V Tensor Ventures to pochopili hned a navíc nám už teď otevírají dveře k zákazníkům po celém světě.”

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0