Webglobe koupí savana.cz expanduje na českém webhostingovém trhu

Webglobe koupí savana.cz expanduje na českém webhostingovém trhu

Společnost Webglobe ze skupiny WY Group rozšiřuje své působení na českém webhostingovém trhu a spojuje se se savana.cz.

Phishingové podvody s kryptoměnami rostou, i v Česku
Kryptoměnový trh se rekordně propadl. Na vině je uhlíková stopa i nezkušení investoři
Microsoft plánuje koupit komunikační platformu Discord za 10 miliard USD
Microsoft koupil společnost Nuance zabývající se telemedicínou za 19,7 miliard USD

Společnost Webglobe, která vznikla sloučením českých firem IGNUM, Stable.cz a Hosting90 a patří do skupiny WY Group, rozšiřuje své působení na českém webhostingovém trhu a spojuje se se savana.cz.

Webglobe koupila hostingovou společnost savana.cz a tím rozšířila své pole působnosti. Cena transakce nebyla zveřejněna. Pro zákazníky savana.cz se v současné době nic nemění. Majitel savana.cz Pavel Höfner zůstáva ve Webglobe a bude dál řídit savana.cz na pozici Managing Director.

Tým Webglobe se touto akvizicí rozšíří o další členy, kteří posílí hlavně hostingovou část. Zákazníci savana.cz tak dostanou možnost v budoucnu využívat dalších služeb a už nyní kvalitního technického zázemí na vysoké úrovni, které nabízí Webglobe, s.r.o. Společnost savana.cz v současné době spravuje přes 50 000 domén a její roční obrat přesahuje částku 14 milionu Kč.

Spojením našich firem budeme moci zúročit náš technologický potenciál a posunout náš byznys dál. Věříme, že z tohoto spojení budou profitovat především naši zákazníci a partneři,” uvedl Pavel Höfner.

Společnost savana.cz s.r.o. se tak stává další hostingovou akvizicí skupiny WY Group, za níž stojí investiční fond Sandberg Capital.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0