Webglobe koupí savana.cz expanduje na českém webhostingovém trhu

DomůByznys

Webglobe koupí savana.cz expanduje na českém webhostingovém trhu

Společnost Webglobe ze skupiny WY Group rozšiřuje své působení na českém webhostingovém trhu a spojuje se se savana.cz.

Cisco kupuje slovenský online nástroj Sli.do, začlení ho do Webexu
Solitea získala firmu Mainstream. Chce být největším partnerem Microsoftu v regionu
Microsoft koupil společnost Nuance zabývající se telemedicínou za 19,7 miliard USD
Polské Allegro dokončilo akvizici Mall Group a WE|DO za 881 milionů eur

Společnost Webglobe, která vznikla sloučením českých firem IGNUM, Stable.cz a Hosting90 a patří do skupiny WY Group, rozšiřuje své působení na českém webhostingovém trhu a spojuje se se savana.cz.

Webglobe koupila hostingovou společnost savana.cz a tím rozšířila své pole působnosti. Cena transakce nebyla zveřejněna. Pro zákazníky savana.cz se v současné době nic nemění. Majitel savana.cz Pavel Höfner zůstáva ve Webglobe a bude dál řídit savana.cz na pozici Managing Director.

Tým Webglobe se touto akvizicí rozšíří o další členy, kteří posílí hlavně hostingovou část. Zákazníci savana.cz tak dostanou možnost v budoucnu využívat dalších služeb a už nyní kvalitního technického zázemí na vysoké úrovni, které nabízí Webglobe, s.r.o. Společnost savana.cz v současné době spravuje přes 50 000 domén a její roční obrat přesahuje částku 14 milionu Kč.

Spojením našich firem budeme moci zúročit náš technologický potenciál a posunout náš byznys dál. Věříme, že z tohoto spojení budou profitovat především naši zákazníci a partneři,” uvedl Pavel Höfner.

Společnost savana.cz s.r.o. se tak stává další hostingovou akvizicí skupiny WY Group, za níž stojí investiční fond Sandberg Capital.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0