Centrála LG hlásí personální změny: Lee Chul-bae povede nové zákaznické centrum

DomůLidé

Centrála LG hlásí personální změny: Lee Chul-bae povede nové zákaznické centrum

Společnost LG Electronics (LG) oznámila organizační změny, jejichž cílem je posílit úlohu LG v budoucnosti. Oznamované změny mají za cíl především urychlit růst obratu celé společnosti LG.

Tržby LG v prvním čtvrtletí roku činily 325,9 miliard Kč
Tržby LG za třetí čtvrtletí roku činily 16,23 miliardy USD, což je růst o 22 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}
LG v roce 2021 dosáhlo tržeb přes 63 miliard USD
LG oznámilo uvedení nových OLED televizorů na český trh

Společnost LG Electronics (LG) oznámila organizační změny, jejichž cílem je posílit úlohu LG v budoucnosti. Oznamované změny mají za cíl především urychlit růst obratu celé společnosti LG.

Klíčovým prvkem strategie společnosti LG zaměřené na budoucnost je zřízení firemního Centra pro zákaznické služby – Corporate Customer Experience (CX), které bude podléhat přímo centrále LG. CX centrum povede výkonný viceprezident Lee Chul-bae, který dříve působil jako vedoucí Centra řízení podnikového designu. Hlavním úkolem pro CX centra bude vytvářet bezproblémové a rozšířené služby pro zákazníky. Bude také vyvíjet strategie a plány, kterými podpoří větší inovace v každé fázi cesty, od plánování produktů a zákaznických služeb až po budoucí obchodní modely.

CX Center bude zahrnovat také oddělení CX Strategy Division, které bude mít za úkol objevovat a prosazovat celopodnikové cíle a hlavní úkoly, stejně jako LSR Customer Research Center, dříve laboratoř Life Soft Research (LSR).

Platform Business Center („Centrum“) společnosti LG bude hrát novou roli při integraci a organizaci služeb LG ThinQ, což jsou povinnosti, které byly dříve rozdělené mezi dvě samostatné centrály, které měly na starosti korporátní, respektive obchodní záležitosti. Platform Business Center, které bylo založeno v červenci 2021, vedlo tvoření komunit příznivců LG na základě dat. Do budoucna bude Centrum řídit viceprezident LG Jung Ki-hyun, který se k LG přidal letos v září. Jung má za sebou významnou kariéru, kdy působil v eBay Korea a Google a také jako generální ředitel Meta v Korejské republice.

V roce 2023 a v následujících letech se LG bude nadále více zaměřovat na zlepšování řízení dodavatelského řetězce (SCM) a rozšiřování svých už tak silných schopností v oblasti digitální transformace (DX). Za tímto účelem se Procurement and SCM Management Center přejmenovalo na Global Operation Center. Funkce a role oddělení Production Planning Division byly pak převedené z Production Engineering Research Institute. Global Operation Center bude vytvářet synergie napříč všemi činnostmi společnosti – například výrobou, nákupem a SCM, a to prostřednictvím podpory založené na technologiích pro digitální transformaci.

S cílem podpořit další růst prostřednictvím zlepšení výkonnosti organizace, společnost LG posílí svůj agilní a responzivní systém rozhodování ve všech čtyřech obchodních jednotkách.

Lyu Jae-cheol, ředitel divize LG Home Appliance & Air Solution (H&A), povýšil na prezidenta, což je uznáním jeho úspěchů při zlepšování výkonnosti a produktového portfolia H&A. Lyu je expertem ve svém oboru a od roku 1989 pracoval v různých oblastech podnikání LG na trhu domácích spotřebičů, včetně oddělení výzkumu a vývoje i výroby.

Eun Seok-hyun, ředitel divize LG Vehicle Component Solutions (VS), byl povýšen na viceprezidenta. Pod jeho vedením LG dosáhla provozní stability se zlepšenou strukturou hospodářského zisku. Zasloužil se také o silné obchodní portfolio zahrnující několik klíčových technologií pro mobilitu budoucnosti.

Další z nově oznámených změn je, že se „Living Appliance Business“ a „Kitchen Appliance Business“ H&A divize změní na „Living Solution Business“, respektive „Kitchen Solution Business“. Přejmenování je v souladu s obnoveným zaměřením na inovace v oblasti zákaznické zkušenosti a poukazuje na větší důraz, který LG klade na rozšiřování obsahu a služeb.

Divize LG Home Entertainment (HE) chystá další vylepšení svých schopností. Cílem založení Indonesia Research and Development Division v rámci HE R&D Lab Institute bude vylepšovat tvorbu hodnot pro zákazníky. Posílí tak spolupráci mezi zahraničními výzkumnými a vývojovými i výrobními základnami.

Divize VS hodlá posílit své schopnosti v oblasti nákupu, výroby a SCM zřízením provozní skupiny, která bude řídit integrovaný provoz obchodu s komponenty pro elektrická vozidla.

Divize LG Business Solutions (BS) zřídila novou obchodní divizi EV Charger Business přímo pod záštitou LG, aby urychlila plnohodnotný rozvoj podnikání v oblasti nabíjení elektrických vozidel, které bylo zahájeno v loňském roce.

Všechny organizační změny jsou platné od 1. prosince 2022, přičemž vstoupí v platnost prvním dnem roku 2023.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0