Lenovo před CES 2023 představilo nejnovější notebooky ThinkPad X1

DomůHardware

Lenovo před CES 2023 představilo nejnovější notebooky ThinkPad X1

Společnost Lenovo před veletrhem CES 2023 představila nejnovější notebooky ThinkPad X1 s recyklovanými materiály a aktualizovaným softwarem Lenovo Commercial Vantage.

CZ.NIC uvedl VIP doménu, za 150 tisíc mají firmy DNS hosting po světě
Bitcoin stoupl na devítiměsíční maximum, těží z neklidu v bankovním sektoru
Ondřej Šafář: Zaměstnanců ESETu se protiepidemická opatření dotkla jen minimálně
Umělou inteligenci zavedla již čtvrtina průmyslových podniků

Společnost Lenovo před veletrhem CES 2023 představila nejnovější notebooky ThinkPad X1 s recyklovanými materiály a aktualizovaným softwarem Lenovo Commercial Vantage.

Software Vantage má mít vylepšenou energetickou účinnost. Nabídne i novou aplikací Lenovo View, která nabízí pokročilou technologii počítačového vidění pro lepší kvalitu obrazu videa a nástroje pro spolupráci, zabezpečení a digitální zdraví. V nejnovější řadě monitorů ThinkVision vedou mimořádně jasné obrazovky ThinkVision P27pz-30 a P32pz-30 mini-LED displej následované novými monitory ThinkVision série T VOIP stvořenými pro hybridní práci. Tyto monitory jsou vybaveny integrovanou funkcí Microsoft Teams, 5Mpx kamerami, duálními mikrofony a reproduktory. Společnost Lenovo rovněž představila své nejnovější profesionální monitory ThinkVision série P s rozlišením 4K Efektivní hybridní ekosystém doplní nové příslušenství včetně jedinečné stanice Lenovo Go Desk Station, webové kamery Lenovo Go 4K Pro a profesionální kombinovaná bezdrátová nabíjecí klávesnice a myš Lenovo.

V souladu se svým cílem snižování emisí se společnost Lenovo zavázala k vizi dosažení nulových emisí, která jde ruku v ruce s iniciativami Science Based Target, se Lenovo nadále zaměřuje na podporu oběhového hospodářství zvýšením používání recyklovaných materiálů ve svých produktech a obalech a spoluprací s průmyslovými partnery s cílem pomoci zvýšit energetickou účinnost svých zařízení. To zahrnuje spolupráci s dodavateli a globálními poskytovateli logistiky s cílem snížit emise uvolňované v dodavatelském řetězci a využít každou příležitost na zvýšení energetické účinnosti v továrnách a na pracovištích společnosti Lenovo.

ThinkPad X1 ve znamení 30 let inovací

Značka ThinkPad existuje již 30 let a vývoj nových zařízení z této produktové rodiny i nadále stanovuje kritéria odolnosti, produktivity, výkonu a uživatelského zážitku. ThinkPad vstupuje do nové éry výpočetní techniky, které dominuje potřeba udržitelnější budoucnosti. Z toho důvodu se zaměřuje na hardwarový a softwarový design a vývoj, aby podpořil vize společnosti Lenovo o uhlíkové neutralitě.

Notebooky ThinkPad X1 Carbon Gen 11, ThinkPad X1 Yoga Gen 8 a ThinkPad X1 Nano Gen 3 obsahují recyklované materiály ve vybraných komponentech:

 • Opěrka dlaní ThinkPad X1 Carbon Gen 11 je z 90 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} vyrobená z recyklovaného hořčíku a spodní kryt je z 55 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} vyrobený recyklovaného hliníku
 • Opěrka dlaní a spodní kryt ThinkPad X1 Nano Gen 3 jsou vyrobené z 90{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} recyklovaného hořčíkového hybridu
 • Kromě toho obaly, které jsou určené pro prodej, jsou vyrobeny ze 100 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} směsi bambusu a cukrové třtiny, hnědé krabice jsou vyrobeny z obalů bez obsahu plastu s 90 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} recyklovaného a/nebo FSC certifikovaného obsahu a nové počítače ThinkPad X1 obsahují ve vybraných komponentech plast Post Consumer Content (PCC)2
 • Na všechny notebooky ThinkPad se vztahuje také služba kompenzace emisí CO2 od společnosti Lenovo

Kromě zvýšeného používání recyklovaných materiálů se úsilí společnosti Lenovo o vyšší energetickou účinnost vztahuji i na používání jejich produktů. Nová aplikace Lenovo Commercial Vantage je dalším důkazem investicí společnosti do pomoci firmám při řízení jejich uhlíkové stopy. Cílem intuitivního softwaru je usměrnit a povzbudit uživatele, aby povolili určité nastavení svých zařízení, které má pomoci snížit spotřebu energie nebo prodloužit životnost komponentů. K užitečným funkcím tohoto softwaru patří také jasně označené štítky a informace, které uživatelům pomohou vybrat preferovanou konfiguraci. Štítky účinnosti se mohou rozšířit na:

 • Funkce Computer Vision – Detekce přítomnosti člověka může snížit spotřebu energie prostřednictvím funkce Zero Touch Lock
 • Nastavení OLED na zařízeních vybavených OLED displejem může též snížit spotřebu energie a prodloužit životnost displeje.
 • Inteligentní nabíjení může pomoci prodloužit životnost baterie prostřednictvím nastavení prahových hodnot nabíjení.
 • Nastavením podsvícení klávesnice na možnost „vypnuté“ snížit spotřebu energie

Aplikace Lenovo View poskytuje balík výjimečně chytrých funkcí propojených s kamerou, které mají uživatelům pomoci využít naplno výkon integrované kamery a zlepšit tak zážitek z video hovorů a vylepšit zabezpečení. Nová verze rozšiřuje soubor funkcí a významně zlepšuje fungování těch stávajících:

 • Práce s citlivými informacemi na veřejných místech může představovat bezpečnostní riziko. Funkce Privacy Guard a Privacy Alert integrované v Lenovo View poskytují dodatečné zabezpečení tím, že aktivují rozmazání okolí nebo zobrazí ikonu soukromí v případě, že je při sledování obrazovky notebooku detekován obličej neoprávněného diváka.
 • Přechod na hybridní práci zvýraznil obavy o digitální zdraví a pohodu s ohledem na to, že uživatelé tráví více hodin denně před obrazovkami. Upozornění na správné držení těla a oční cvičení slouží jako jemné připomínku a mohou být užitečnými nástroji pomoci pro udržení nebo zlepšení digitálního zdraví.
 • Hybridní práce je také součástí exponenciálního růstu videokonferencí, což často zdůrazňuje výzvy, kterým čelí rozptýlená pracovní síla při zapojení na dálku. Funkce pro spolupráci jako je automatické rámování, skrytí pozadí a virtuální moderátor, vylepšují online hovory přes kameru tak, aby přednášející byli ve středu pozornosti a pomohli všem účastníkům být součástí konverzace, a to i ve virtuálním či hybridním prostředím.
 • Zdokonalení AI algoritmu pro vylepšení videa může také zvýšit kvalitu obrazu integrované webkamery v jakémkoliv světelném prostřední, dokonce i v tmavších místnostech.

Tato nastavení spolupráce a vylepšení videa je možné přímo aplikovat na hlavní aplikace Unified Communications, takže uživatelé mohou vše nastavit a bez problémů přecházet mezi videokonferenčními aplikacemi s požadovanými nastaveními.

Vlajkové lodě, notebooky ThinkPad X1 Carbon 11. generace, X1 Yoga 8. generace a X1 Nano 3. generace, pokračují v historii poskytování bezkonkurenčního výkonu a produktivity pomocí nenapodobitelného designu, který spojuje formu a funkci s úžasným inženýrským know-how. Firemní uživatelé potřebují notebooky, které jim pomohou rychle projít doručenou poštu, prezentace či tabulky, aktivně se účastnit videokonferencí a mít jistotu, že osobní údaje a soukromí jsou maximálně zabezpečené.

Nejnovější notebooky z rodiny ThinkPad X1 vám pomohou vytvořit vysoce produktivní a efektivní pracovní prostředí, které vám pomůže s cílevědomějším myšlením. Kromě funkcí pro digitální zdraví, které jsou součástí Lenovo View, je možné snížit namáhání očí a jejich únavu díky displeji s nízkým vyzařováním modrého světla (certifikováno TÜV Rheinland) a možnosti ohromujícího OLED s podporou Dolby Vision. Vylepšení videa pomocí umělé inteligence a chytré funkce pro videokonferenční platformy po zvukové stránce ještě zdokonalí balík softwaru Dolby – se zvukem Dolby Atmos a programem Dolby Voice pro potlačení šumu – a vytvoří tak pohlcující zvukový zážitek. Notebooky ThinkPad X1 jsou vybaveny robustní sadou zabezpečení ThinkShield, která je doplněna volitelnou technologií počítačového vidění Computer Vision (CV). Tato technologie je navržena tak, aby poskytovala vylepšení v oblasti detekce přítomnosti uživatelů tím, že nabízí chytřejší ochranu soukromí, jednodušší přihlašování a lepší správu energie. Kromě toho jsou všechny notebooky ThinkPad X1 vybaveny mechanickou krytkou kamery Think Shutter pro více soukromí.

Notebooky ThinkPad X1 vždy vynikaly výkonem a nová generace není výjimkou. Vysoce konfigurovatelné modely navržené na platformě Intel Evo jsou vybaveny nejnovější generací procesorů až Intel Core i7 s technologií Intel vPro a fungují na operačním systému Windows 11. ThinkPad X1 Carbon Gen 11 a X1 Yoga Gen 8 je možné nakonfigurovat s až 64 GB paměti LPDDR5 RAM pro uživatele, kteří často provádějí úkoly náročné na operační paměť.

Dosažení vynikající uživatelské zkušenosti s udržitelnějšími materiály vyžaduje neúnavné zaměření na dokonalost designu, hardwaru a softwaru. Nová generace notebooků ThinkPad X1 přináší inovativní a inteligentní softwarově řízené funkce, hardwarové inženýrství zaměřené na výkon a designovou etiku zaměřenou na zákazníka.

Efektivní pracovní prostor je produktivní pracovní prostor

Jednotná video komunikace se stala de facto normou v každodenní práci, ať už v kanceláři, doma nebo kdekoliv mezi tím. Problémy však zůstaly konzistentní – špatná kvalita videa a špatné osvětlení jsou často hlavní příčinou frustrace uživatelů. Přejděte na zařízení Lenovo Go Desk Station s webkamerou. Toto jedinečné hybridní pracovní řešení spojuje certifikovanou 4K kameru, nastavitelné stolní světlo, otočné rameno, rozšiřující rozbočovač a bezdrátovou nabíječku Qi do jednoho inovativního zařízení, navrženého pro řešení těchto uživatelských potřeb.

Kamera, která je k dispozici také jako samostatná webkamera Lenovo Go 4K Pro, je určená pro videokonference a streamování ve vysokém rozlišení. Disponuje funkcí automatického ostření a automatického rámování s volitelným zorným polem, automatickým nastavením okolního světla a maximálním rozlišením až 4K při 30 snímcích za sekundu. Pro větší bezpečnost a soukromí je kamera vybavena fyzickou krytkou.

Lenovo Go Desk Station má kromě výše zmíněné kamery také univerzálně nastavitelné rameno a otočné rameno s integrovaným světlem, jehož intenzitu je možné měnit podle potřeby a okolního osvětlení. Toto univerzální rameno se světlem a kamerou lze nastavit téměř v libovolném směru, dokonce i namířit dolů pro živé ukázky nebo skicování, a vytvořit tak dokonalou scénu. Dotykový ovladač jasu navíc nabízí tři nastavení 3000K, 4500K či 6500K, poskytující jas až 1600 luxů na 0,5 m. Základna Desk Station obsahuje 135W napájecí vstup USB typu C a plnohodnotný 65W port USB typu C, který umožňuje přenos energie například do notebooku, což představuje elegantní řešení s jedním kabelem. Základna obsahuje také dva porty USB typu A 3.1 a výstupní port HDMI 2.0 pro připojení externího displeje s rozlišením 4K při 60 snímcích za sekundu. Výsuvná 15W nabíjecí podložka podložka kompatibilní s Qi zvládne nabíjet podporovaná mobilní zařízení. Případně je na přední straně k dispozici 20W port USB typu C. Toto jedinečné řešení může přinést výjimečné výsledky videokonferencí a zároveň vytvořit čistší a jednodušší pracovní prostředí.

Uživatelé, kteří upřednostňují klávesnici plné velikosti a přesnou interakci s myší si mohou jako doplněk k hybridní stolní sestavě vybrat profesionální kombinovanou bezdrátovou nabíjecí klávesnici a myš Lenovo. Stylové kombo pro profesionály s integrovanými dobíjecími bateriemi má elegantní a moderní povrch a snadný přepínač pro připojení až třech zařízení s podporou 2,4G prostřednictvím jednotného klíče nebo duálního Bluetooth. Klávesnice zaručuje pohodlné citlivé klávesy a téměř nehlučné psaní, zatímco myš je vybavena osmi tlačítky, z nichž pět je programovatelných pomocí softwaru, a nastavitelným DPI (Dots Per Inch) až do 4000. Kombinace zařízení je také vyrobena s použitím minimálně 65 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} PCC plastu.

Věrné vizuální zážitky: ThinkVision Mini LED monitory (P27pz-30 a P32pz-30)

Společnost Lenovo rozšířila své portfolio mini-LED zařízení a představila nové monitory ThinkVision P27pz-30 a P32pz-30. Tyto monitory podsvícené tisíci miniaturními LED diodami mají 1 152 stmívacích zón, které minimalizují rozmazaný halo efekt, který se může objevit kolem objektů na obrazovce, a umožňují výraznější barevný kontrast s hlubší černou a jasnějšími osvětlenými oblastmi.

Monitory ThinkVision Mini LED jsou k dispozici 27palcovém a 31,5palcovém provedení, podporují formáty HDR10 a HLG a mají certifikát DisplayHDR1000 k dosažení maximálního jasu 1200 nitů. Oba monitory jsou stvořené pro kreativce a zahrnují standardy dvou barev – DCI-P3 a Adobe RGB – pro použití s grafikou a videem a mají také zabudovanou technologii flicker free pro potlačení blikání monitoru a snížení únavy očí. Jsou také vybaveny softwarem Lenovo ThinkColour, který umožňuje jednoduchou konfiguraci barev a správu nastavení zobrazení pomocí jednoduchého rozhraní typu „ukaž a klikni“. Tyto neuvěřitelně intuitivní monitory ThinkVision Mini LED obsahují také energeticky úsporné snímače detekce člověka a světla, které automaticky ztlumí obrazovku, když uživatel odstoupí a dokáží upravit jas displeje tak, aby odpovídat množství detekovaného okolního světla.

Kromě těchto vlastností představují monitory ThinkVision Mini LED pohodlný dokovací systém USB4, jsou nezávislé na operačním systému a je lze je připojit k notebookům, mobilním telefonům a tabletům kompatibilním s rozhraním USB-C nebo Thunderbolt, přičemž nabízí přenos dat a videa rychlostí až 40 Gb/s prostřednictvím jediného kabelu USB4 a mohou podporovat až dva monitory UHD pomocí řetězového připojení. Tyto monitory jsou schopny dodat až 15 W energie pro chytré telefony a 140 W jiným zařízením, takže mohou nabíjet i výkonnější notebooky. Díky rozsáhlé nabídce portů, která zahrnuje tři porty Type-C, čtyři porty Type-A a dva porty HDMI 2.1, stejně jako porty Ethernet a DP, poskytují monitory ThinkVision Mini LED uživatelům připojení více zařízení a rychlost přenosu dat, kterou potřebují pro vyšší produktivitu a efektivitu při práci. Monitory ThinkVision Mini LED se vyznačují ekologickým designem a jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů, včetně 90 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} PCC hliníku ve stojanu, 95 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} PCC ABS v zadním krytu a 85 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} PCC ABS v rámu a stojanu. Jsou to také první monitory Lenovo s obalem bez plastů a splňují podmínky pro službu kompenzace CO2 společnosti Lenovo.

Stvořené pro hybridní práci: ThinkVision VoIP Monitory (T27hv-30, T24mv-30, a T24v-30)

Nejnovější generace monitorů ThinkVision VoIP od společnosti Lenovo je navržena pro moderní zaměstnance a obsahuje integrované, účelné funkce, které zlepšují a zjednodušují virtuální setkávání. Díky vylepšené 5Mpx kameře s vysokým rozlišením, infračerveným (IR) objektivem plus samostatným objektivem RGB a fyzickým krytem pro ochranu soukromí, zabudovanému duálnímu mikrofonu s potlačením okolního hluku a dvěma integrovaným 5W reproduktorům si uživatelé vychutnají ostřejší video hovory ve všech směrech. Novinkou této generace je speciální tlačítko Microsoft Teams , které okamžitě spustí aplikaci pro videokonference. Uživatelé mohou nyní snáze než kdy předtím rychle přeskočit do dalšího hovoru, aniž by museli tápat po ploše a dokonce mohou ovládat hlasitost a funkce ztlumení jednoduchým stiskem přehledných tlačítek, které jsou umístěny na přední straně monitoru. Pro ještě rychlejší start pracovního dne mohou profesionálové používat bezpečnější automatické přihlašování pomocí funkce Windows Hello.

Mezi další chytré funkce, které lze snadno ovládat pomocí nastavení, patří inteligentní semafor, který se rozsvítí červeně, když uživatel právě telefonuje. Připomínka „sezení“ zase upozorní, že uživatel tráví příliš mnoho času před obrazovkou a upozornění vzdálenosti zase uživatele varuje, že sedí příliš blízko monitoru. Monitory ThinkVision VoIP nové generace obsahují také senzory pro detekci člověka a světelné senzory pro automatické nastavení obrazovky a patří mezi první zařízení s technologií přirozeně nízkého modrého světla, která dosáhla certifikace Eyesafe 2.0. Díky těmto digitálním funkcím v kombinaci s háčkem na straně monitoru pro odložení sluchátek a slotem v základně pro podepření chytrého telefonu budou mít profesionální uživatelé všechny nástroje pro produktivní práci na dosah ruky.

Všechny tyto vylepšené funkce, které jsou pro novou generaci jedinečné, najdete u 27palcového modelu ThinkVision T27hv-30 s rozlišením QHD, ale i u o něco menšího 23,8palcového modelu ThinkVision T24mv-30 s rozlišením FHD, přičemž oba jsou vybaveny standardním portem USB-C. Pro podobnou integrovanou funkci VoIP, která však není tak bohatá na funkce, mohou uživatelé zvolit monitor ThinkVision T24v-30 s 23,8palcovým FHD IPS displejem a standardním portem USB-B.

Prémiový obraz: monitory ThinkVision P32p-30 a P49w-30

Společnost Lenovo rozšířila své portfolio monitorů ThinkVision o nové přírůstky a představila své nejnovější monitory prémiové profesionální třídy – monitory ThinkVision P32p-30 a P49w-30, které mají certifikaci Eyesafe 2.0.

ThinkVision P32p-30 je 31,5palcový monitor s rozlišením 4K UHD určený pro ty, kteří vyžadují vyšší rozlišení. Syté barvy, které vyzařují z tohoto třístranného displeje bez okrajů, jsou výsledkem funkce IPS a duálních barevných standardů, které vytvářejí přesnější a realističtější podání barev, jež není zkresleno technologií přirozeného nízkého modrého světla. Tento monitor s mnoha možnostmi připojení podporuje ThinkVision VoIP Modular Stack10, nabízí stabilní port RJ45 s vylepšenými bezpečnostními funkcemi a má dva výkonné porty Thunderbolt 4 pro rychlý přenos dat a nabíjení pomocí jediného kabelu. Díky širokému rozsahu pohybu mohou uživatelé nastavit stojan do nejpohodlnějšího pozorovacího úhlu.

ThinkVision P49w-30 má ultraširoký 49palcový dvoupanoramatický QHD displej, který je ideální pro znalostní pracovníky, jejichž práce vyžaduje dva nebo více počítačů, na nichž mohou současně vykonávat různé funkce. Tento monitor je vybaven technologií IPS Black a nabízí kontrastní poměr 2000:1 pro ostřejší a živější barvy a hlubší černou, přičemž těží ze svého širokého pozorovacího úhlu. Díky až 13 portům, včetně duálního dokovacího portu Thunderbolt 4 s výkonem až 100 W a předního portu USB-C s možností rychlého nabíjení 15 W, může ThinkVision P49w-30 podporovat celou řadu zařízení a příslušenství pro bezkonkurenční multitasking. Dokáže nahradit sestavu se dvěma monitory a může sloužit jako řešení 2 v 1, které uživatelům umožňuje používat obě strany obrazovky jako dvě samostatné pracovní plochy – bez kabelů – což umožňují funkce eKVM a True Split společnosti Lenovo. Pomocí eKVM mohou uživatelé okamžitě přistupovat ke dvěma zdrojům PC a přepínat mezi nimi pouhým kliknutím myši, zatímco True Split slouží jako hardwarový oddíl, který rozdělí jeden monitor na dva a umožní nezávislé nastavení a poměr stran podle potřeby. V případě potřeby více monitorů lze ThinkVision P49w-30 také řetězově připojit ke dvěma dalším duálním monitorům QHD prostřednictvím konektoru Thunderbolt 4out, čímž se sníží počet kabelů a vytvoří se efektivní sestava s více monitory. Tento monitor také obsahuje dva vestavěné 5W reproduktory a podporuje modulární kameru ThinkVision MC60 s mikrofonem.

Dostupnost a ceny

 • ThinkPad X1 Carbon Gen 11 bude dostupný začátkem dubna 2023 s cenou začínající na 70 000 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X1 Yoga Gen 8 bude dostupný začátkem dubna 2023 s cenou začínající na 78 590 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X1 Nano Gen 3 bude začátkem dubna 2023 s cenou začínající na 71 000 Kč včetně DPH.
 • Lenovo Go Desk Station s webkamerou bude dostupný začátkem dubna 2023. Cena bude zveřejněna.
 • Lenovo Go 4K Pro Webcam bude dostupná začátkem dubna 2023. Cena bude zveřejněna.
 • Profesionální kombinovaná bezdrátová nabíjecí klávesnice a myš Lenovo bude dostupná začátkem února 2023. Cena bude zveřejněna.
 • Monitory ThinkVision Mini LED P27pz-30 a P32pz-30 budou dostupné začátkem srpna 2023 s cenou začínající na 19 390 Kč včetně DPH.
 • Monitory ThinkVision VOIP T27hv-30, T24mv-30 a T24v-30 budou dostupné začátkem května 2023. Ceny budou zveřejněny.
 • Monitor ThinkVision P32p-30 bude dostupný začátkem dubna 2023 s cenou začínající na 17 690 Kč včetně DPH.
 • Monitor ThinkVision P49w-30 bude dostupný začátkem července 2023 s cenou začínající na 41 590 Kč včetně DPH.

Pro obrázky a kompletní specifikace navštivte press kit Lenovo StoryHub CES 2023. V průběhu veletrhu CES v lednu 2023 bude spuštěna také virtuální prezentace a stránka události společnosti Lenovo s dalšími podrobnostmi.

Klíčové specifikace

  ThinkPad X1 Carbon 11th Gen ThinkPad X1 Yoga 8th Gen ThinkPad X1 Nano 3rd Gen
Výkon Procesory Nejnovější procesory Intel Core
OS Windows 11
Paměť Až 64GB LPDDR5 / 16GB LPDDR5 na X1 Nano
Úložiště Až 2TB Gen 4 PCIe NVMe SSD / Až 1TB Gen 4 PCIe SSD na X1 Nano
Možnosti Grafiky Grafika Intel Iris® Xe
Displej 14palcový úzký rámeček, Až 2.8K OLED, 400 nitů, HDR500 True Black 14palcový úzký rámeček, Až WQUXGA 4K OLED, 500 nitů, AOFT Touch option 13-palcový úzký rámeček, Až 2K, 450 nitů, AOFT Touch option
Audio Zvuk Dolby Atmos s technologií Dolby Voice a čtveřicí 360stupňových mikrofonů
Kamera Až FHD+IR MIPI Kamera s počítačovým viděním a krytem webkamery
Baterie 57 Wh 49.6 Wh
Zabezpečení Čip dTPM 2.0
Fyzické Čtečka otisků prstů Match-on-Chip Power-on

Kryt webkamery

Kensington™ lock slot

Tile App Ready

MIL-STD 810H

Konektivita Porty 2 x Thunderbolt 4
2 x USB-A 3.2
1 x HDMI 2.0b
1 x 3.5mm audio jack
Wireless WLAN Wi-Fi 6E 802.11 AX (2×2)
Bluetooth® 5.2
5G sub-6 (CAT20), 4G LTE (CAT16), 4G LTE (CAT4) pro PRC

eSIM a Nano SIM ready / No WWAN on X1 Nano

Design Rozměry

(W x D x H)

315.6 x 222.5 x 15.36mm

 

314.4 x 222.3 x 15.53mm

 

Od 293.2 x 208 x 14.47mm
Váha 1.12kg 1.38kg 970g
ThinkVision Mini LED P27pz-30 Monitor
Displej Velikost panelu 27 palců
Panel 3stranný bezokrajový, IPS, DisplayHDR™ 1000, HDR10, HLG
Rozměry obrazovky
Poměr stran 16:9
Poměr kontrastu 1000:1 (typ)
Rozlišení 3840 x 2160
Pozorovací úhly 178° / 178°
Doba odezvy 4ms (extrémní mód)
Obnovovací frekvence 60Hz
Jas (typ) 600 cd/m2 (typ)

1200 cd/m2 (max)

Barevný gamut 99{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} DCI-P3; 99{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} Adobe RGB, 100{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} sRGB, 100{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} BT.709, BT2020 80.5{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}
Zdroj Vnitřní
Konektivita Porty 1 x USB4 Type-C

2 x HDMI 2.1

1 x DP 1.4

1 x DP 1.4 Out

1 x RJ45

1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C (Upstream)

4 x USB 3.2 Gen 2 Type-A (1 x BC1.2)

1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C (Až 15W)

Audio Signál 1 x Audio out
Design Stojan Náklon: – 5° / 23.5°

Otočení: -45° / 45°

Zdvih: 155 mm (max.)

Pan: -90° / 90°

 

ThinkVision Mini LED P32pz-30 Monitor
Displej Velikost panelu 31.5 palců
Panel 3stranný bezokrajový, IPS, DisplayHDR™ 1000, HDR10, HLG
Rozměry obrazovky
Poměr stran 16:9
Poměr kontrastu 1000:1
Rozlišení 3840 x 2160
Pozorovací úhly 178° / 178°
Obnovovací frekvence 60Hz
Jas (Typ) 600 cd/m2(typ)

1200 cd/m2 (max)

Barevný gamut 98{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} DCI-P3; 99{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} Adobe RGB, 100{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} sRGB, 100{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} BT.709, BT2020 80.5{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}
Spotřeba
Zdroj Vnitřní
Konektivita Porty 2 x HDMI 2.1

1 x DP 1.4

4 x USB 3.2 Gen 2 Type-A (incl. 1 x BC1.2)

1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C (Až 15W)

1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C (Upstream)

1 USB4 Type-C1 x RJ45

 

Audio Signál 1 x Audio out
Design Stojan Náklon: – 5° / 23.5°

Otočení: -45°/ 45°

Zdvih: 155 mm (max.)

Pan: -90°/ 90°

 

ThinkVision VoIP T27hv-30 Monitor
Displej Velikost panelu 27 palců
Panel 3stranný bezokrajový, IPS, přirozeně nízká úroveň modrého světla
Rozměry obrazovky 608.8 mm x 355.3 mm
Poměr stran 16:9
Poměr kontrastu 1000:1
Rozlišení 2560×1440
Pozorovací úhly 178° / 178°
Doba odezvy 4ms (extrémní mód), 6ms (normální mód)
Obnovovací frekvence 75Hz (Max.)
Jas (Typ) 300 cd/m2
Barevný gamut 99{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} sRGB
Napájení Spotřeba 30.0W / 168.5W (Typ./Max)
Zdroj Vnitřní
Konektivita Porty 1 x HDMI 2.1

1 x DP 1.4

1 x DP out

1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C (90W)

1 x RJ454 x USB 3.2 Gen 1 Type-A

Audio Signál 1 x Audio Combo
Design Stojan Náklon: – 5° / 23.5°

Otočení: -45° / 45°

Zdvih: 155 mm (max.)

Pan: -90° / 90°

Kamera 5MP, 2592 x 1944, IR+RGB
Reproduktory 2 x 5W reproduktory
Certifikace TCO Certified®,

EyeSafe 2.0 certifikace, ENERGY STAR® Certified

 

ThinkVision VoIP T24mv-30 Monitor
Displej Velikost panelu 23.8 palců
Panel 3stranný bezokrajový, IPS, přirozeně nízká úroveň modrého světla
Rozměry obrazovky 535.0 mm x 313.0 mm
Poměr stran 16:9
Poměr kontrastu 1000:1
Rozlišení 1920×1080
Pozorovací úhly 178° / 178°
Doba odezvy 4ms (extrémní mód), 6ms (normální mód)
Obnovovací frekvence 75Hz (Max.)
Jas (Typ) 250 cd/m2
Barevný gamut 99{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} sRGB
Napájení Spotřeba 24.5W / 160.0W (Typ./Max)
Zdroj Vnitřní
Konektivita Porty 1 x HDMI 2.1

1 x DP 1.4

1 x DP out

1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C (90W)

1 x RJ45

4 x USB 3.2 Gen 1 Type-A

Audio Signál 1 x Audio combo
Design Stojan Náklon: – 5° / 23.5°

Otočení: +/- 45°

Zdvih: 155 mm (max)

Pan: +/- 90°

Kamera 5MP, 2592 x 1944, IR+RGB
Reproduktory 2 x 5W reproduktory
Certifikace TCO Certified®, EyeSafe 2.0 certifikace, ENERGY STAR® Certified

 

ThinkVision VoIP T24v-30 Monitor
Displej Velikost panelu 23.8 palců
Panel 3stranný bezokrajový, IPS, přirozeně nízká úroveň modrého světla
Rozměry obrazovky 535.0 mm x 313.0 mm
Poměr stran 16:9
Poměr kontrastu 1000:1
Rozlišení 1920 x 1080
Pozorovací úhly 178° / 178°
Doba odezvy 4ms (extrémní mód), 6ms (normální mód)
Obnovovací frekvence 75Hz (Max.)
Jas (Typ) 250 cd/m2
Barevný gamut 99{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} sRGB
Napájení Spotřeba 18.0W / 60.0W (Typ./Max)
Zdroj Vnitřní
Konektivita Porty 1 x VGA

1 x HDMI1.4

1 x DP1.2

3 x USB 3.2 Gen 1 Type-A

1 x USB 2.0 Type-A

1 x USB 3.2 Gen 1 Type-B

Audio Signál 1 x Audio combo
Design Stojan Náklon: – 5° / 23.5°

Otočení: -45° / 45°

Zdvih: 155 mm (max)

Pivot: -90° / 90°

Kamera 2MP, 1920 x 1080, IR+RGB
Reproduktory 2 x 3W reproduktory
Certifikace TCO Certified®, EyeSafe 2.0 certifikace, ENERGY STAR® Certified, TÜV Rheinland Low Blue Light certifikace (hardwarové řešení)

 

ThinkVision P32p-30 Monitor
Displej Velikost panelu 31.5 palců
Panel IPS 3stranný téměř bezokrajový, přirozeně nízká úroveň modrého světla
Rozměry obrazovky a váha 709.4mm x 412mm

10.16 kg

Poměr stran 16:9
Poměr kontrastu 1000:1
Rozlišení 3840 x 2160
Pozorovací úhly 178°/178°
Doba odezvy 4ms (extrémní mód), 6ms (normální mód)
Obnovovací frekvence 60Hz
Jas (Typ) 350 cd/m2
Barevný gamut 100{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} sRGB; 95{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} DCI-P3
Napájení Spotřeba 29.5W (typ.)

193.7W (max.)

Zdroj Vnitřní
Konektivita Porty 1 x HDMI 2.0

1 x DP 1.4

2 x Thunderbolt 4 (dnu, von)

1 x USB-B

4 x USB 3.2 Gen 1 Type A (1xBc1.2)1 x RJ45

 

Audio Signál 1 x Audio Out
Design Stojan Náklon: – 5° / 23.5°

Otočení: -45° / 45°

Zdvih: 155 mm (max)

Pan: -90° / 90°

Certifikace TCO Certified®, EyeSafe 2.0 certifikace, TÜV Rheinland Low Blue Light certifikace (hardwarové řešení)

 

 

ThinkVision P49w-30 Monitor
Displej Velikost panelu 49 palců
Panel 3stranný bezokrajový, IPS
Rozměry obrazovky a váha 1209.9 mm x 360.5 mm

15.8 kg

Poměr stran 32:9
Poměr kontrastu 2000:1
Rozlišení 5120 x 1440
Pozorovací úhly 178° / 178°
Doba odezvy 4ms (extrémní mód), 6ms (normální mód)
Obnovovací frekvence 60Hz
Jas (Typ) 350 cd/m2
Barevný gamut 98{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} DCI-P3
Napájení Spotřeba 58W / 265W (Typ./Max)
Zdroj Vnitřní
Konektivita Porty 2 x HDMI 2.1

1 x DP 1.4

2 x Thunderbolt4 (dnu/von)

1 x USB Type-B

4 x USB 3.2 Gen 1 Type-A

1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C (15W)

1 x RJ45

1 Audio out

Design Stojan Náklon: – 5° / 23.5°

Otočení: -45° / 45°

Zdvih: 155 mm (max)

Reproduktory 2 x 5W reproduktory
Certifikace TCO Certified®, EyeSafe 2.0 certifikace, TÜV Rheinland Low Blue Light certifikace (hardwarové řešení)

 

Lenovo L27i-40 Monitor
Displej Velikost panelu 27 palců
Panel 3stranný bezokrajový, IPS,  přirozeně nízká úroveň modrého světla
Rozměry obrazovky 606.8 mm x 349.2 mm
Poměr stran 16:9
Poměr kontrastu 1000:1
Rozlišení 1920 x 1080
Pozorovací úhly 178° / 178°
Doba odezvy 4ms (extrémní mód), 6ms (normální mód), 14ms (Off Mode)
Obnovovací frekvence 75Hz
Jas (Typ) 300 cd/m2
Barevný gamut 99{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} sRGB
Napájení Zdroj 21.6W / 36.0W (Typ/Max)
Zdroj Vnitřní
Konektivita Porty 2 x HDMI 1.4

1 x VGA

1 x Audio out

Design Stojan Náklon: -5° / 22°
Reproduktory 2 x 3W reproduktory
Certifikace Eyesafe 2.0 certifikace, TÜV Rheinland Eye Comfort, TÜV Rheinland Low Blue Light certifikace (hardwarové řešení), Windows 10, Windows 11

 

Lenovo L24m-40 Monitor
Displej Velikost panelu 23.8 palců
Panel 3stranný bezokrajový, IPS, přirozeně nízká úroveň modrého světla
Rozměry obrazovky 539.4 mm x 326.2 mm
Poměr stran 16:9
Poměr kontrastu 1000:1
Rozlišení 1920 x 1080
Pozorovací úhly 178° / 178°
Doba odezvy 4ms / 6ms
Obnovovací frekvence 75 Hz
Jas (Typ) 250 cd/m2
Barevný gamut 99{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} sRGB
Napájení Spotřeba 82W (typ.)

112W (max.)

Zdroj Vnitřní
Konektivita Porty 1 x USB Type-C (DP1.2 Alt mode)

4 x USB 3.2 Gen 1 Type A (1 x BC1.2)

1 x HDMI 1.4

1 x Audio out

Design Stojan Náklon: -5° / 22°

Otočení: -360° / 360°

Zdvih: 150 mm (max)

Pivot: -90° / 90°

Reproduktory 2 x 3W reproduktory
Další Eyesafe 2.0 certifikace, TÜV Rheinland Eye Comfort, TÜV Rheinland Low Blue Light certifikace (hardwarové řešení), Windows 10, Windows 11

 

 

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0