Cleverlance postaví výrobní jednotku na produkci nedostatkových mikročipů

DomůHardware

Cleverlance postaví výrobní jednotku na produkci nedostatkových mikročipů

Cleverlance se rozhodla zareagovat na celosvětový nedostatek čipů a vybuduje vysoce specializovanou výrobní jednotku na produkci nedostatkových mikročipů.

Reed Hastings odchází z vedení Netflixu. Firma má přes 230 milionů předplatitelů
Softwarový dům eMan dosáhl obratu ve výši 259,3 milionu korun
T-Mobile v pololetí zvýšil provozní zisk o 3,6 % na 6,2 miliardy Kč
Česko-slovenský startup Around se prodal za více než 6 miliard korun

Cleverlance se rozhodla zareagovat na celosvětový nedostatek čipů a vybuduje vysoce specializovanou výrobní jednotku na produkci nedostatkových mikročipů.

Jednotka ponese název Cleverlance Microchips. Nová divize se nachází přímo v nové pobočce Cleverlance v japonské Ósace. Již koncem tohoto roku firma počítá s dodáním vyšších stovek tisíc čipů pro sektory automotive, spotřební elektroniky a zdravotnictví, čímž chce zásadně změnit poměry na světovém trhu.

Tzv. “čipový hladomor” trápí světové trhy vinou koronavirové pandemie už přes rok. Česká technologická společnost Cleverlance se tuto situaci rozhodla radikálně řešit a spustila k prvnímu dubnu 2022 výrobu vlastních mikročipů. O tu se bude starat zcela nová technologická divize společnosti s názvem Cleverlance Microchips. Očekává se, že Cleverlance Microchips objemově již v polovině roku 2025 překročí současnou světovou produkci. Mezi prvními zákazníky jsou významné evropské a asijské automobilky, i výrobci elektroniky z celého světa. Vznik nové divize také jednoznačně stojí za raketovým nárůstem odhadované hodnoty Cleverlance, která má na konci roku 2022 podle ekonomických predikcí atakovat hranici 10 miliard EUR.

„Jednalo se o logický krok v rámci naší celosvětové expanze,“ vysvětluje Petr Štros, CEO a hlavní vizionář Cleverlance, „díky výrobě mikročipů se nám otevírají nové trhy a vzhledem k naší schopnosti rychlé dodávky očekáváme nárůst obratu společnosti o 1 000 000 %. Naším cílem je do roku 2027 dodávat 75 % evropské spotřeby mikročipů a volné kapacity by měly pokrýt zhruba 48,5 % poptávky po mikročipech ve zbytku světa.“

Cleverlance Microchips startuje svou výrobu třemi základními řadami chipsetů určenými pro tři klíčová odvětví. Pro automobilový trh vyvinula řadu procesorů s označením Fast&Furious, pro trh spotřební elektroniky chipy s vlastenecky zaměřeným označením RUR a procesory pro zdravotnické přístroje s názvem Asklepios22.

“Po dlouhodobém globálním hladu po mikročipech se management společnosti Cleverlance rozhodl reagovat a z řad našich vysoce kvalifikovaných odborníků jsme sestavili tým, který se touto problematikou začal intenzivně zabývat. Po týdnech usilovné práce můžeme konečně s radostí konstatovat, že jsou po prvních testech Cleverlance Microchips připraveny k hromadné výrobě a následné distribuci výrobcům automobilů, spotřební elektroniky a zdravotnických přístrojů. O naše mikročipy projevili enormní zájem také výrobci očkovacích vakcín.” dodává ředitel dodávky produktů v Cleverlance Jiří Voldán.

Díky zapojení nové technologie registruje Cleverlance pochopitelně i enormní zájem uchazečů o zaměstnání. HR ředitel Cleverlance Martin Paták komentuje situaci: „Jenom díky digitalizaci HR systémů jsme schopni tento nápor ustát. Pokud by ty tisíce CV denně přicházely v papírově podobě, nestačili bychom rozšiřovat kanceláře. Někteří zájemci o zaměstnání jdou dokonce tak daleko, že se pokoušejí zvát naše recruiterky na schůzky po pracovní době a dosáhnout tím přednostního zacházení. Jsem ovšem rád, že mám profesionální tým, který podobným tlakům odolává.“

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0