Dell mění strukturu, letos oddělí společnost VMware

DomůByznys

Dell mění strukturu, letos oddělí společnost VMware

Společnost Dell oddělí v tomto roce společnost VMware ze své struktury.

Dell posiluje výkon a automatizaci úložného systému PowerStore
Dell uvedl nové monitory Alienware 25 a 27 pro gamery
Nové servery Dell PowerEdge s až 2,9krát vyšší rychlostí zpracování dat díky AI
Dell: 82 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} firem se domnívá, že jejich ochrana dat nebude v budoucnu stačit

Společnost Dell Technologies potvrdila dlouholeté zvěsti, že oddělí svoji virtualizační a cloudovou pobočku VMware.

Společnost VMware hledala nezávislost a společnost Dell již nějakou dobu plánuje prodat svůj 81procentní podíl ve společnosti, kterou získala v rámci své gigantické fúze ve výši 67 miliard USD s EMC v roce 2016 (stále největší fúze technologií všech dob). Akcie společnosti Dell po oznámení dohody vyskočily o devět procent. Akce může být dokončena až později v tomto roce až se osvobodí od daně v září 2021.

Dohoda bude mít malý praktický rozdíl ve fungování společnosti VMware, která funguje pod vlastní značkou od fúze v roce 2016 jako přední hráč v podnikovém privátním cloudovém softwaru. Bude i nadále fungovat jako partner společnosti Dell a dalších technologických hráčů.

Za vyčleněním, které společnost Dell plánuje od roku 2020, stojí finanční manévrování společnosti Dell. Když společnost v roce 2016 uskutečnila fúzi se společností EMC, ponechala 19 procent akcií společnosti VMware k veřejnému obchodování a vydala „sledovací akcii“, která sledovala podíl společnosti Dell ve společnosti VMware. V roce 2018 společnost Dell Technologies vstoupila na burzu bez skutečného IPO převedením tohoto sledovacího kapitálu na skutečný kapitál Dell.

Správní rada společnosti VMware schválila dohodu, která vyplatí dividendu v hotovosti ve výši 12 miliard dolarů – většina připadá na společnost Dell Technologiesa jejích 81 procent vlastnictví.

„Odčleněním společnosti VMware očekáváme, že podpoříme další příležitosti pro růst společností Dell Technologies i VMware a odemkneme významnou hodnotu pro zúčastněné strany,“ řekl Michael Dell, předseda představenstva společnosti VMware. „Obě společnosti zůstanou důležitými partnery s rozlišenou výhodou v tom, jak přinášíme řešení zákazníkům. “

Silnou stránkou společnosti VMware je virtualizační software používaný pro podnikové a soukromé cloudové instalace. Pokusila se spustit veřejnou cloudovou službu vCloud Air jako konkurenci pro Amazon Web Services. Když se nepodařilo prosperovat, byla prodána evropskému cloudovému hráči OVH, který ji nadále provozuje.

Zdroj: Dell press, média

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1