Kyberzločin v pandemii bobtná. S tím ale i růst tržeb Avast na 15 miliard

DomůByznys

Kyberzločin v pandemii bobtná. S tím ale i růst tržeb Avast na 15 miliard

Globální jednička Avast v letošních tržbách již dosáhla hodnoty 15 miliard korun. Pozitivní obchodní výsledek je ale důsledkem nutnosti vyššího nasazení nástrojů ochrany IT infrastruktury v pandemii.

Portálem Bazoš.cz se šíří podvodné inzeráty, nabízejí nedostatkové grafické karty
Hrozba: 200 nových podvodných aplikací v Google Play a App Store
Avast: V Česku v pandemii vzrostl počet sledovacích spyware a stalkware aplikací o 80 %
Adolf Středa z Avast: Emotet byl mezi škodlivým softwarem jako švýcarský armádní nůž

Globální jednička Avast v letošních tržbách již dosáhla hodnoty 15 miliard korun. Pozitivní obchodní výsledek je ale důsledkem nutnosti vyššího nasazení nástrojů ochrany IT infrastruktury díky zvýšené aktivitě kyberzločinců v době pandemie.

Pod vedením Ondřeje Vlčka tuzemská firma nadále pokračuje v překonávání svých dřívějších rekordních výsledků, a to jak u tržeb, tak ziskovosti.

Tržby antivirového obra během třetího kvartálu letošního roku dosáhly výše 226 milionů dolarů (5,2 miliardy korun) a meziročně tak vzrostly o 8,6 procenta, respektive 2,6 procenta při aktuálních měnových kurzech. Od začátku roku dokázal Avast utržit 659,1 milionu dolarů (15,1 miliardy korun), což celkově představuje nárůst o 7,3 procenta, respektive 1,9 procenta při aktuálních měnových kurzech.

„Během pandemie vzrostla intenzita aktivit kyberzločinců, kteří se snaží zneužívat slabá místa. Byli jsme proto neustále v pozoru a bojovali s nimi v první linii, abychom chránili osobní data i soukromí lidí. Hodnota služeb a technologií Avastu se odráží v rostoucím finančním výkonu naší společnosti, který podporují i pokračující investice do dalšího růstu a inovací,“ komentuje výsledky Vlček.

Společně s tím rostl také upravený ukazatel zisku před úroky, daněmi a odpisy (EBITDA). Mezi červencem a září vzrostl o 3,3 procenta na 126 milionů dolarů, za prvních devět měsíců roku tak dosáhl výše 367,3 milionu dolarů, o 2,5 procenta více než loni. Upravená marže činila 55,7 procenta.

Zdroj: CzechCrunch.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0