Kyberzločin v pandemii bobtná. S tím ale i růst tržeb Avast na 15 miliard

DomůByznys

Kyberzločin v pandemii bobtná. S tím ale i růst tržeb Avast na 15 miliard

Globální jednička Avast v letošních tržbách již dosáhla hodnoty 15 miliard korun. Pozitivní obchodní výsledek je ale důsledkem nutnosti vyššího nasazení nástrojů ochrany IT infrastruktury v pandemii.

APT útok: Skupina hackerů špehovala středoasijské firmy a státní instituci
Avast: 31 % Čechů zná hesla svých partnerů, po rozchodu si je ale často nemění
Podvodné inzeráty na Sbazar.cz cílí na získaní celého zůstatku na vašem bankovním účtu
Nová kyberhrozba BloodyStealer se zaměřuje na hráče

Globální jednička Avast v letošních tržbách již dosáhla hodnoty 15 miliard korun. Pozitivní obchodní výsledek je ale důsledkem nutnosti vyššího nasazení nástrojů ochrany IT infrastruktury díky zvýšené aktivitě kyberzločinců v době pandemie.

Pod vedením Ondřeje Vlčka tuzemská firma nadále pokračuje v překonávání svých dřívějších rekordních výsledků, a to jak u tržeb, tak ziskovosti.

Tržby antivirového obra během třetího kvartálu letošního roku dosáhly výše 226 milionů dolarů (5,2 miliardy korun) a meziročně tak vzrostly o 8,6 procenta, respektive 2,6 procenta při aktuálních měnových kurzech. Od začátku roku dokázal Avast utržit 659,1 milionu dolarů (15,1 miliardy korun), což celkově představuje nárůst o 7,3 procenta, respektive 1,9 procenta při aktuálních měnových kurzech.

„Během pandemie vzrostla intenzita aktivit kyberzločinců, kteří se snaží zneužívat slabá místa. Byli jsme proto neustále v pozoru a bojovali s nimi v první linii, abychom chránili osobní data i soukromí lidí. Hodnota služeb a technologií Avastu se odráží v rostoucím finančním výkonu naší společnosti, který podporují i pokračující investice do dalšího růstu a inovací,“ komentuje výsledky Vlček.

Společně s tím rostl také upravený ukazatel zisku před úroky, daněmi a odpisy (EBITDA). Mezi červencem a září vzrostl o 3,3 procenta na 126 milionů dolarů, za prvních devět měsíců roku tak dosáhl výše 367,3 milionu dolarů, o 2,5 procenta více než loni. Upravená marže činila 55,7 procenta.

Zdroj: CzechCrunch.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0