Miroslav Bula viceprezidentem odpovědným za provoz sítí Vodafone

DomůLidé

Miroslav Bula viceprezidentem odpovědným za provoz sítí Vodafone

Vedení Vodafonu posílilo o dalšího člena. Miroslav Bula se stává novým viceprezidentem pro síťové technologie.

Komentář: Zaspal Apple s implementací AI?
Trh zařízení pro chytrou domácnost v EMEA se v druhém pololetí dočká oživení
Jan Kvasnička: Shoptet Univerzita poradí, jak založit e-shop a uspět na internetu
ESET postavil tým expertů na boj s mezinárodní kyberkriminalitou

Vedení Vodafonu posílilo o dalšího člena. Miroslav Bula se stává novým viceprezidentem pro síťové technologie.

V loňském roce začala v oddělení technologií Vodafonu transformace a roli viceprezidenta pro technologie nahrazují nyní dvě nové role, a to viceprezidenta pro informační technologie, kterou od loňského září ve Vodafonu zastává Petr Brunclík, a viceprezidenta pro sítě, kterou nově obsazuje Miroslav Bula.

Miroslav nastoupil do Vodafonu v roce 2006 jako architekt sítí. Poté měl několik let na starosti strategii přístupových sítí, plánování rozvoje a také řídící ústřednovou část sítě, která zajišťuje spojování hovorů, odesílání SMS i MMS a umožňuje přístup zákazníků k aktivovaným službám nebo na internet. Stojí také za zavedením nových síťových funkcionalit a za vytvořením týmu, který je odpovědný za stabilní provoz.

Významně se podílel na vedení několika klíčových projektů Vodafonu. Patří mezi ně zavádění 3G, 4G a 5G sítí, první 5G holografický hovor v Karlových Varech v roce 2019, výstavba sítě Narrow Band pro internet věcí (NB-IoT) nebo pokrytí pražského metra mobilním signálem. Byl také zodpovědný za integraci fixních sítí získaných akvizicí UPC do infrastruktury Vodafonu.

„Jsem ve Vodafonu už 16 let a je fascinující sledovat neustálý vývoj technologií, díky kterým jsme mezi sebou ve spojení. Nejnovější síť páté generace nám umožňuje pokročilejší formu konektivity a baví mě být u toho, jak zavádění 5G pomáhá především v oblasti průmyslu a dopravy. Nové technologie dnes zvládají to, co bylo dříve nepředstavitelné a já jsem zvědavý, co dalšího přinesou sítě budoucích generací,“ říká Miroslav Bula, viceprezident pro sítě Vodafonu.

Miroslav vede tým téměř 350 lidí, kteří jsou zodpovědní za implementaci nejnovějších technologií do sítě Vodafonu, neustále rozšiřují pokrytí a kapacitu v mobilní i fixní síti, zajišťují stabilní provoz a co nejvyšší úroveň našich produkčních systémů.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0