Nordic Telecom završil fúzi sedmi poskytovatelů internetu

DomůTELCO

Nordic Telecom završil fúzi sedmi poskytovatelů internetu

Nordic Telecom k 1. listopadu letošního roku dokončil fúzi dalších sedmi poskytovatelů fixního internetu. Pro operátora je to v pořadí již čtvrtá větší fúze.

Senioři v pandemii při online nákupech platí kartou. Zájem je i o dobírku
LG představilo novou kombinaci pračky a sušičky s AI nástroji
Věřitelé e-shopu Mamut přihlásili do insolvence přes 5 miliard
Novým CEO v Etnetera Core se stává Lukáš Kmínek

Nordic Telecom k 1. listopadu letošního roku dokončil fúzi dalších sedmi poskytovatelů fixního internetu. Pro operátora je to v pořadí již čtvrtá větší fúze.

V rámci poslední integrace získá více než 26 tisíc zákazníků přístup ke kvalitnějším službám, a může tak těžit z výhod skupiny Nordic Telecom.

Firmy Alcom Systems, Leháro.NET (Biteo), CMS Internet, Fifejdy.cz, Fortech, Omega Tech a Tišice.Net se k 1. listopadu sloučily do společnosti Nordic Telecom Regional. Značka Nordic Telecom tímto krokem rozšíří svou působnost hned v několika regionech napříč Českou republikou – konkrétně na Ostravsku, Berounsku, Mělnicku a Svitavsku, a také v okolí Litomyšle a Lanškrouna.

„Naším strategickým plánem je provést fúzi všech akvizic do jediné společnosti, která bude poskytovat služby koncovým i firemním zákazníkům pod značkou Nordic Telecom po celé republice,“ říká Petr Škop, komerční ředitel Nordic Telecomu.

Fúze je pokračováním postupné konsolidace trhu v oblasti poskytování internetu v regionech. Společnost prostřednictvím akvizic integruje lokální poskytovatele internetu (ISP) v Čechách a na Moravě.

Nordic Telecom aktuálně patří mezi pět největších tuzemských poskytovatelů pevného internetového připojení. Letos v červnu oznámil zprovoznění jubilejního 1000. vysílače v licencovaném pásmu 3,7 GHz. Navíc drží díky úspěšné aukci z loňska i kmitočty v pásmu 3,5 GHz. V posledních čtyřech letech investovala firma ročně do kmitočtových licencí a infrastruktury stovky milionů korun.

Kromě bezdrátového připojení k internetu vzduchem pomocí LTE technologie nabízí ve vybraných lokalitách také připojení na optické a WiFi síti nebo přes technologii VDSL, a postupně plánuje nabízet i mobilní služby na celorepublikové úrovni. Služby společnosti již využívá více než 110 tisíc zákazníků.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0