Prezident USA Trump posílil postavení Kybernetického velitelství Pentagonu

DomůZahraničí

Prezident USA Trump posílil postavení Kybernetického velitelství Pentagonu

Prezident Spojených států Donald Trump v pátek 18. 8. oznámil, že Kyber-velitelství Spojených států (United States Cyber Command - CYBERCOM) se stává jedním z 10 velitelství na nejvyšší úrovni (tzv. Unified combatant command). Velitelství tak získalo silnější pravomoci, které by dle prezidenta mělo uplatnit v boji proti kybernetickému zločinu a zajištění bezpečnosti USA.

Agentura AFP zažalovala Muskovu společnost X, někdejší Twitter, kvůli platbám
IDC: Celosvětový trh služeb veřejného cloudu v roce 2019 vzrostl o čtvrtinu
Platba v hotovosti u Evropanů ztrácí. Lidé využívají A2A plateb
EU začala kvůli regulaci internetu vyšetřovat firmy Apple, Google a Meta
Prezident Spojených států Donald Trump v pátek 18. 8. oznámil, že Kyber-velitelství Spojených států (United States Cyber Command – CYBERCOM) se stává jedním z 10 velitelství na nejvyšší úrovni (tzv. Unified combatant command).

Velitelství tak získalo silnější pravomoci, které by dle prezidenta mělo uplatnit v boji proti kybernetickému zločinu a zajištění bezpečnosti USA.

Podle prezidentovo prohlášen by mohlo dojít i k oddělení velitelství od NSA (Národní bezpečnostní úřad), pod kterou dosud spadá.

 

Prohlášení prezidenta Donalda J. Trumpa o posílení statutu US Cybercom

Nařídil jsem, aby Kybernetickému velitelství Spojených států byl zvýšen status na „Unified Combatant Command“ se zaměřením na operace v kyberprostoru. 
Toto nové jednotné bojové velitelství posílí naše operace v kybernetickém prostoru a vytvoří více příležitostí ke zlepšení obrany našeho národa. Posílení Kybernetického velitelství Spojených států demonstruje naše větší odhodlání proti hrozbám v kyberprostoru a pomůže uklidnit naše spojence a partnery a odradit naše protivníky.
Zvýšení úrovně US Cyber ​​Command také pomůže zefektivnit řízení a kontrolu časově citlivých operací v kyberprostoru tím, že je konsoliduje pod jediným velitelem s orgány odpovídajícími významu takových operací. Posílení také zajistí dostatečné financování kritických operací v kybernetickém prostoru.
V souvislosti s touto změnou prozkoumá ministr obrany možnost oddělení US CYBERCOM od Národního bezpečnostního úřadu. Vývoj v této věci oznámí později.
Snažíme se rychle reagovat na vyvíjející se bezpečnostní hrozby a příležitosti v celosvětovém měřítku. Prostřednictvím Kybernetického velitelství Spojených států budeme řešit výzvy v oblasti kyberprostoru v koordinaci s podobně smýšlejícími spojenci a partnery.

Zdroj: https://www.whitehouse.gov/the-press-office/2017/08/18/statement-donald-j-trump-elevation-cyber-command

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0