Y Soft začíná překládat své online 3D výukové lekce pro české školy

DomůVeřejná správa

Y Soft začíná překládat své online 3D výukové lekce pro české školy

Vortum pomáhá Y Softu s modelováním 3D výukových lekcí pro české školy.

Y Soft akvizicí EveryonePrint globálně posílil v digitalizaci dokumentů
Xerox a NPS chtějí díky 3D tisku zlepšit zásobování armády
Y Soft představil integrovaný terminál s novými funkcemi RICOH
Firmy v Česku během koronakrize investují do 3D tisku

Společnost Vortum pomáhá technologické společnosti Y Soft s modelováním 3D výukových lekcí pro české školy.

Y Soft poskytuje zabezpečené tiskárny a jejich software,v rámci be3D Academy potom nabízí řadu komplexních výukových lekcí v angličtině. Právě tyto materiály převádí tým odborníků z Vortum do českého jazyka. Nejde však o běžné překlady, ale o tzv. transcreations. Jejich výsledkem jsou jazykové adaptace věrné originálu a současně odpovídající danému kulturnímu prostředí.

Tuto tvůrčí práci zajišťují zkušení copywriteři. Ti převádějí texty do češtiny takovým způsobem, aby byly v souladu s originály a současně zněly přirozeně, vzbuzovaly odpovídající asociace a vedly ke stejným důsledkům jako výchozí text. Zároveň musí být – tak jako ostatní texty – srozumitelné a přínosné uživatelům.

Vortum sdružuje tým seniorních odborníků z marketingu a reklamy. Transcreations jsou jednou z mnoha služeb v oblasti komunikace a tvorby obsahu, kterou nabízí. „V transcreations pro Y Soft dostala příležitost sehraná část týmu z redakce, která v minulosti vytvářela například i nákupní rádce pro Heureku, se kterou jsme spolupracovali v letech 2017–2020,“ doplňuje zakladatelka Vortumu Jana Kneschke.

3D tisk využívají školy k aktivizaci studentů, podpoře kreativního myšlení a usnadnění výuky. Y Soft nabízí komplexní a po všech stránkách bezpečné řešení 3D tisku pro školy. Tisknout je možné řadu věcí. Může jít například o model převodu ozubených kol, který umožňuje pochopit, jak převod funguje, stejně tak ale o rám pro ochranný zdravotnický štít.

Tiskové služby be3D Academy obohacuje o doprovodné materiály, které usnadňují práci učitelů a motivují studenty k zapojení. Zahrnuje manuály, příručky pro pedagogy i videa. „3D tisk je vhodný nástroj pro vysvětlení složité látky. Dotek a interakce s fyzickým předmětem, obzvlášť pokud si jej žáci sami vytiskli, přináší porozumění i zaujetí studentů. Pochopení technických, přírodovědných nebo uměleckých předmětů může být obtížné. Lekce v be3D Academy jsou naopak zábavné a zajímavé,“ komentuje ředitelka marketingu Y Softu Elke Heiss,a dodává: „Jsme velice šťastni, že nyní můžeme díky spolupráci s Vortum představit lekce v be3D Academy i českým studentům.“

Zdroj: TZ Vortum

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0