Solitea získala firmu Mainstream. Chce být největším partnerem Microsoftu v regionu

DomůSoftware

Solitea získala firmu Mainstream. Chce být největším partnerem Microsoftu v regionu

Brněnská Solitea dokončila akvizici společnosti Mainstream a naplňuje svou vizi stát se největším regionálním partnerem Microsoftu

Polské Allegro dokončilo akvizici Mall Group a WE|DO za 881 milionů eur
ARBES Technologies získal majoritu ve společnosti Crede Experto Praha
Kyber security firma Sophos kupuje společnost Capsule8
PPF chystá další akvizice médií. Voyo a O2 TV zůstanou vedle sebe

Solitea získala 100{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} podíl ve společnosti Mainstream Technologies a její mateřské společnosti Powerstream. Získala tak v regionu již sedmého Microsoft partnera.

Tyto podniky se během svého patnáctiletého působení na českém trhu staly v daném segmentu nejvýznamnějšími partnery globální technologické společnosti Microsoft. Pro Soliteu jde v pořadí již o sedmou akvizici významného partnera Microsoftu.

„Microsoft je pro nás v současnosti nejvýznamnějším partnerem v segmentu řešení pro velké společnosti. Máme ambice stát se lídrem cloudové transformace na českém trhu a zároveň se chceme stále více zapojovat do realizací mezinárodních projektů. Naším cílem je zaujmout pozici vedoucího hráče i v oblasti ucelených řešení pro ochranu, vizualizaci a správu IT bezpečnosti. Právě akvizice společnosti Mainstream nám tuto vizi umožní naplnit,“ říká Martin Cígler, předseda představenstva Solitey.

V oblasti střední a východní Evropy patří Solitea mezi největší dodavatele účetních a podnikových informačních systémů (ERP) určených pro komerční segment i státní a neziskové organizace. V Česku je společnost lídrem na trhu pokladních systémů a její cloudové služby používají statisíce zákazníků. Solitea rovněž nabízí kompletní outsourcing mezd na klíč – v tuzemsku se jedná například o řešení eRecept, příkladem zahraniční implementace pak je systém pro finskou celní správu TULLI.

Po 15 úspěšných letech na trhu jsme hledali nové příležitosti k rozvoji našeho byznysu. Spojení se silnou skupinou Solitea nám díky obchodním synergiím pomůže akcelerovat a v následujících 2 letech vyrůst až trojnásobně. Firemní kultura Solitey, její přístup k zákazníkům i zaměstnancům je velmi blízký tomu našemu, spojení proto bude pro všechny velmi plynulé,“ doplňuje k akvizici Ladislav Šolc, managing partner Mainstream Technologies, s.r.o. Současný výkonný management Mainstream Technologies bude společnost řídit i nadále a nemění se ani obor činnosti organizace. Cena akvizice je neveřejná. Celá transakce podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zdroj: Solitea

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0