Solitea získala firmu Mainstream. Chce být největším partnerem Microsoftu v regionu

DomůSoftware

Solitea získala firmu Mainstream. Chce být největším partnerem Microsoftu v regionu

Brněnská Solitea dokončila akvizici společnosti Mainstream a naplňuje svou vizi stát se největším regionálním partnerem Microsoftu

Komárkův AutoCont získal od Švédů IT část společnosti Axiell
Webglobe koupí savana.cz expanduje na českém webhostingovém trhu
Německá firma Elvaston Capital za stovky milionů ovládla českou společnost Abra Software
NortonLifeLock, dříve Symantec, chce získat Avast za 160 miliard

Solitea získala 100% podíl ve společnosti Mainstream Technologies a její mateřské společnosti Powerstream. Získala tak v regionu již sedmého Microsoft partnera.

Tyto podniky se během svého patnáctiletého působení na českém trhu staly v daném segmentu nejvýznamnějšími partnery globální technologické společnosti Microsoft. Pro Soliteu jde v pořadí již o sedmou akvizici významného partnera Microsoftu.

„Microsoft je pro nás v současnosti nejvýznamnějším partnerem v segmentu řešení pro velké společnosti. Máme ambice stát se lídrem cloudové transformace na českém trhu a zároveň se chceme stále více zapojovat do realizací mezinárodních projektů. Naším cílem je zaujmout pozici vedoucího hráče i v oblasti ucelených řešení pro ochranu, vizualizaci a správu IT bezpečnosti. Právě akvizice společnosti Mainstream nám tuto vizi umožní naplnit,“ říká Martin Cígler, předseda představenstva Solitey.

V oblasti střední a východní Evropy patří Solitea mezi největší dodavatele účetních a podnikových informačních systémů (ERP) určených pro komerční segment i státní a neziskové organizace. V Česku je společnost lídrem na trhu pokladních systémů a její cloudové služby používají statisíce zákazníků. Solitea rovněž nabízí kompletní outsourcing mezd na klíč – v tuzemsku se jedná například o řešení eRecept, příkladem zahraniční implementace pak je systém pro finskou celní správu TULLI.

Po 15 úspěšných letech na trhu jsme hledali nové příležitosti k rozvoji našeho byznysu. Spojení se silnou skupinou Solitea nám díky obchodním synergiím pomůže akcelerovat a v následujících 2 letech vyrůst až trojnásobně. Firemní kultura Solitey, její přístup k zákazníkům i zaměstnancům je velmi blízký tomu našemu, spojení proto bude pro všechny velmi plynulé,“ doplňuje k akvizici Ladislav Šolc, managing partner Mainstream Technologies, s.r.o. Současný výkonný management Mainstream Technologies bude společnost řídit i nadále a nemění se ani obor činnosti organizace. Cena akvizice je neveřejná. Celá transakce podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zdroj: Solitea

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0